ua en ru

"Очистити територію": українська письменниця розповіла, як Україні повернути Донбас

"Очистити територію": українська письменниця розповіла, як Україні повернути Донбас Фото: Оксана Забужко (РБК-Україна)

За словами Забужко, деякі люди на Донбасі просто не мають можливості виїхати звідти

Українська письменниця Оксана Забужко, яка відома своєю активною патріотичною позицією, розповіла, як Україні повернути Донбас. За її словами, спочатку треба звільнити звідти українських громадян, а потім займатися деокупаційною программою. Про це вона повідомила в інтерв'ю "Радіо Свобода".

"Там (на Донбасі - Ред.) є українські громадяни. І тих українських громадян треба звільнити, а потім вже займатися широкою деокупаційною програмою, розуміючи, судячи тих, хто з зброєю вбивав своїх співвітчизників, будучи на боці ворога-окупанта. Тобто одна справа - суд у колаборації, а інше - велика маса людей, які, що називається, виявилися, просто потрапили, залишилися на цій самій окупованій території. Бо з різних причин люди залишаються на окупованій території. Вибачте, всі не можуть виїхати", - сказала письменниця.

За словами Забужко, деякі люди на Донбасі просто не мають можливості звідти виїхати.

"Є мільйон причин, чому, скажімо, залишаються люди, які просто не мають можливості виїхати. І чому виїжджають ті, які можуть бути і проросійськи налаштованими, але у них є гроші, щоб виїхати. Одним словом - це все речі дуже тонкі. До речі, яких штайнмаеровскими програмами уявного примирення не вирішити. І було б абсолютно безвідповідально зараз тут якісь виносити вердикти. А що потрібно? Потрібно очистити цю територію. Потрібно, щоб Україна повернула собі свою землю. І тоді вже на місці цими ж програмами деокупаційними працювати з населенням за дуже і дуже різних, але по паралельних доріжках розкладеними темами і сюжетами", - сказала Забужко.

Як раніше повідомляв Styler, Забужко оригінально пояснила французам різницю між СРСР і україни. Письменниця Оксана Забужко відзначилася яскравою відповіддю на питання в Парижі.