ua en ru

В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)

В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото) Фото: Аміна Окуєва (УНІАН)

Кілька людей, що знали Аміну особисто, поділилися спогадами про неї

Увечері 1 листопада в самому центрі Одеси, біля пам'ятника Дюку Рішельє, пройшов мітинг-реквієм пам'яті Аміни Окуєвої. Про це повідомляє "Думська".

Більше 200 одеситів прийшли, щоб вшанувати пам'ять своєї землячки. Жителі міста виклали зі свічок на східцях пам'ятника слово "Аміна" і прикрасили квітами.

В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)В Одесі вшанували пам'ять убитої Аміни Окуєвої (фото)

Фото: В Одесі вшанували пам'ять Аміни Окуєвої (dumskaya.net)

Кілька людей, які знали Аміну особисто, поділилися з присутніми спогадами про неї.

"Ще в 2014 році ми відбивали чоловіка Аміни з суду, і тоді я з нею познайомилася. Мені запам'яталися слова "Бережіть свою країну". Вона всю себе присвятила захисту України. Це красива, розумна жінка, яка пішла занадто рано", — розповіла мати дворазового олімпійського чемпіона Юрія Чебана Людмила.

"Аміна була дуже вольовою, принциповою та чесною людиною. Це величезна втрата для всієї країни", — вважає подруга Окуєвої Наталія Галчанская.

Раніше героїчну жінку поховали в Дніпрі на Краснопільському кладовищі (Чечеловский район) 1 листопада. Кладовище знаходилося під посиленою охороною. Правоохоронці не пускали на територію жоден автомобіль. На церемонії похорону Окуєвої були присутні її мати, чоловік, близькі друзі і товариші по службі.

Нагадаємо, що Окуєва була вбита ввечері 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області. Вона перебувала в машині зі своїм чоловіком, командиром чеченського батальйону імені Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим, коли їх автомобіль обстріляли. Окуєва загинула на місці, її чоловік отримав поранення, проте його життю загрози немає. Це був не перший напад на Окуеву і Осмаєва в цьому році. 1 червня вони домовилися про інтерв'ю з нібито французьким журналістом Алексом Вернером з Le Monde на вулиці Кирилівській в центрі Києва. При зустрічі Вернер дістав з коробки пістолет "Глок" і вистрілив у груди Осмаєву, після чого Окуєва з нагородного пістолета марки ПМ чотири рази вистрілив у нападника, поранивши його.