В Одесі школярів вивчають за підручником, у якому їх місто є частиною "Новоросії"

STYLERLIFE        11.11.2016 - 19:14
Фото: Підручник історії Одеси (odessamedia.net)
Фото: Підручник історії Одеси (odessamedia.net)

Одеським учням досі ведуть уроки по книзі "Одеса – столиця Новоросії"

В Одесі школярам розповідають, що їх місто – частина Новоросії. Півроку тому батьки вимагали заборонити книгу "Одеса – столиця Новоросії". Ані управління освіти, ані Міністерство так і не вилучили з програми скандальний підручник "Одеса – моє рідне місто".

Книгу видали за часів президентства Януковича. Однак імперська пропаганда обурила батьків тільки з початком україно-російської війни, передає ТСН.

У підручнику для восьмого класу "Одеса – моє місто рідне" у шостому параграфі написано: "Одеса стала центром транзитної і посередницької торгівлі країн Європи, Близького і Середнього Сходу. Через столицю Новоросії проходило 37% всього хлібного експорту Росії".

"У цій книзі приділяється основна увага тільки царському періоду. Що Одеса існує тільки з допомогою Росії. Як ніби до цього тут був степ і більше нічого не було. Предмет не прибрали. Предмет є. А книжка надрукована в електронному вигляді зараз", - говорить батько одного з учнів.

Не зважаючи на прохання батьків, учні досі вивчають історію Одеси на цитатах російських шовіністів Леніна та Солженіцина. Один урок на тиждень: "... професор Олександр Кононович. Його цілком справедливо називали першим астрофізиком Півдня Російської імперії"; "Згідно з легендою, саме випадок допоміг появі однієї з перших станцій швидкої допомоги в Росії".

Частина шкіл від підручника відмовилася. Однак батьки бояться протестувати. "Одеса – моє місто рідне" лобіювало міське керівництво.

"Одеса була повітовим містом Херсонської губернії. І свідоцтва про Новоросію просто придумані кремлівськими пропагандистами. Начальник управління освіти пообіцяла, що будуть внесені зміни проукраїнськими істориками", - каже активістка.

У Міністерстві освіти скандальний підручник захищають і просять називати його звичайним посібником. Стверджують, що в книзі і про Україну трохи є, ну а Новоросія – колись же так говорили.

"Говорити про те, що йдеться тут лише про діячів Росії, не зовсім правильно. Тут мова йде і про Лесю Українку, і про Леся Курбаса. Найближчим часом комісія з історії науково-методичної ради теж звернеться і ще раз перегляне цей посібник", - каже Раїса Євтушенко.

МОН відкликало гриф "Схвалено комісією з історії", який був наданий у 2012 році посібнику "Одеса – моє рідне місто". Відповідний лист про неможливість використання цього посібника в навчально-виховному процесі вже направлено в Департамент освіти і науки Одеської ОДА, передає ТСН. Однак цей припис не означає, що підручник буде вилучено зі шкіл.

Нагадаємо, активісти вимагають переписати підручник, де Одеса названа "столицею Новоросії".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top