ua en ru

Одеські руфери зламали скульптуру на даху оперного театру

Одеські руфери зламали скульптуру на даху оперного театру Фото: Одеський театр опери та балету (facebook.com/Odessa.Opera)

На даху театру знайшли відламану лапу пантери

В Одесі невідомі зламали частину головної конструкції театру опери та балету. Про це повідомляє ТСН.

Над фасадом будівлі знаходиться скульптура, що зображає покровительку театрального мистецтва - музу Мельпомену в колісниці, запряженій чотирма розлюченими пантерами. На даху була виявлена лапа однієї з цих пантер.

Пошкоджену частину скульптури помітили випадково під час обстеження будівлі квадрокоптером. Вона дивом не впала вниз з даху. У театрі переконані, що її пошкодили любителі екстремальних фото. Тепер крім реставрації будівлі, керівництво намагається придумати, як обмежити стороннім доступ на дах.

Потрапити на дах театру можна по пожежним сходам по обидві сторони будівлі. В театрі їх обгородили сіткою і встановили відеоспостереження, проте поки це не спрацювало.

"Це пам'ятка національного значення, і, звичайно, нам дуже прикро, що до неї ставляться, ну, без поваги, скажімо так", - зазначила начальник служби ремонту та обслуговування будівлі театру Алла Голданова.

Відео: Невідомі пошкодили будівлю оперного театру в Одесі (YouTube/ТСН)

Зазначається, що руфер Андрій Польний теж бував на даху оперного театру і навіть встановлював на його найвищій точці прапор України. Однак, за його словами, справжніх руферів в Одесі набереться не більше десятка, і в усіх є своєрідний кодекс честі, - висоту підкорюють обережно, щоб не пошкодити цінні культурні пам'ятки.

"Треба відрізняти від руферів школярів - це 9-11 клас, які хочуть нам наслідувати. Але вони це роблять не так, вони можуть зламати щось, можуть вибити вікно, щоб залізти. Ми ж ходимо й шукаємо рішення, як залізти, щоб нічого не пошкодити", - зазначив Польний.

До речі, у Києві вандали в масках заблокували і розмалювали електричку.