ru ua

В Одеській області напередодні курортного сезону жоден пляж не визнали придатним для експлуатації

В Одеській області напередодні курортного сезону жоден пляж не визнали придатним для експлуатації Фото: Пляж (pixabay.com/Stevebidmead)

У ДСНС розповіли про стан одеських пляжів

В Одеській області жоден пляж не отримав паспорт, який засвідчує придатність пляжу до експлуатації. Про це повідомив в. о. начальника відділу техногенної безпеки ДСНС в Одеській області Богдан Хворостенко.

За даними рятувальників, відповідні документи отримали лише 50% міських пляжів. З 56 пляжів Одеси паспорти отримали лише 23. При цьому наголошується, що сезон стартував ще 1 травня.

За словами Хворостенко, зараз діє мораторій на заборону планових перевірок, а тому перевіряти пляжі вони не можуть, - виключно за заявою власника або орендаря. Але такі заяви пишуть ті, у кого все добре.

"Основні вимоги для видачі дозволу наступні: на пляжі повинен бути мінімум один рятувальний пост і три рятувальника, рятувальне майно. Водолази обстежують дно на предмет різних об'єктів і почистять його", - зазначив експерт.

Повідомляється, що в Арцизькому, Балтському, Подільському, Роздільнянському, Захарівському, Ширяєвському та багатьох інших районах Одеської області не передбачені місця для купання.

Начальник прес-служби ГУ ДСНС в Одеській області Андрій Мельник запевнив, що рятувальники регулярно проводять профілактичну роботу з населенням, додавши, що їм вдалося знизити кількість загиблих людей на воді на 68%.

За даними рятувальників, з початку 2017 року на воді загинуло 12 осіб, одна з них – дитина. Двоє пропали без вісті. У минулому році загинули 84 дорослих та 11 дітей.

До речі, у мережі показали підготовку до сезону в окупованому Криму.