ua en ru

Один з київських парків може стати заповідником

Один з київських парків може стати заповідником Фото: Парк "Кіото" (facebook.com/ivan.kartavyi)

Парку можуть дати статус пам'ятки

Один з київських парків – парк "Кіото" може стати заповідником. Про це повідомляє пресс-служба Київської міської ради.

Київський парк "Кіото", який розташований у Деснянському районі столиці, біля станції метро "Лісова", можуть визнати парком-пам'яткою садово-паркового мистецтва та внести до природно-заповідний фонд України.

Відповідна документація та проект постанови вже узгоджені Комісією з питань містобудування, архітектури та землекористування. Проект розробили фахівці благодійної організації "Благодійний фонд Дніпровського району Києва "Київський еколого-культурний центр ".

"Прийняття даного проекту рішення дозволить забезпечити сприятливі умови для збереження цінних екземплярів рослинного світу, цілого ряду рідкісних тварин, що охороняються Бернською конвенцією, а також унікальних зразків паркового будівництва", - йдеться в повідомленні.

Парк "Кіото" був заснований у 1972 році на знак дружніх відносин між Києвом і японським містом Кіото. Його площа – 9,17 га. В честь відкриття, в подарунок з Кіото парк отримав квадратну багатоповерхову ступу, висотою в 5 метрів – гранітну пагоду, культову споруда, у якій зазвичай закладають реліквії, і яка впливає на навколишню місцевість. Всі деталі і символіка були взяті з паркової культури Японії.

У 2012 році в парку урочисто зафіксували рекорд Гіннесса: у парку знаходиться найдовша в світі алея сакур. Дерева висаджені в два ряди вздовж пішохідних доріжок з внутрішньої сторони і тягнуться на відстані 987 метрів вздовж Броварського проекту.

У сучасному парку розміщений сад каменів. Тут можна побачити камінь почесного сидіння, камінь печерного виду, камінь – охоронець і камінь місячної тіні. Лісопаркову зону становлять близько 360 саджанців сакур, вікових сосен і японських кленів.

До речі, щорічно на квітучу алею сакур з'їжджаються подивитися всі жителі Києва.