ua en ru

"Однозначно кривавий кат і злочинець": Собчак звинуватила Сталіна в геноциді українського народу

"Однозначно кривавий кат і злочинець": Собчак звинуватила Сталіна в геноциді українського народу Ксенія Собчак (Кадр з відео YouTube/Дудь)

Ведуча розкритикувала "культ особистості" глави СРСР, який знову набирає популярності в РФ

Телеведуча і кандидат в президенти Російської Федерації Ксенія Собчак піддала критичному розбору схильність популяризувати образ глави СРСР і диктатора Йосипа Сталіна в Росії. Про це вона написала на своїй сторінці в Instagram.

"Зараз раптом стало прийнято говорити про неоднозначність Сталіна і його часу. Мовляв, так, були "перекоси", але без цих "перекосів" ми не виграли б війну, не побудували б Дніпрогес, не зробили б ядерну зброю. Без цих "перекосів" б людина не полетіла у космос. І взагалі Сталін прийняв Росію в постолах, а залишив з атомною бомбою. Це все навіть не дурість. Це мерзенність. Через Сталіна народи Радянського Союзу пережили таке випробування, якого не переживав більше в 20 столітті ніхто. Ось буквально ніхто", - пише Собчак.

"Однозначно кривавий кат і злочинець": Собчак звинуватила Сталіна в геноциді українського народуСкріншот поста аккаунта instagram.com/xenia_sobchak

Також Ксенія Собчак вказала скільки людей були репресовані і знищені під час правління Сталіна:

"2 249 728 осіб тільки за офіційними даними, даними, з якими погоджується навіть липовий історик Мединський, були знищені в сталінських таборах. Більше двох мільйонів людей - чоловіка, жінки, діти. Це тільки за статтею зрада Батьківщині та іншими політичними статтями. Тут немає мільйонів, загиблих у громадянській війні, немає померлих від голоду колективізації. Немає мільйонів пропавших на початку війни, з-за того, що повністю було знищено командування червоною армією. Жодна людина не скоювала зі своїм народом такого злочину, який вчинив Сталін. І тут немає нічого неоднозначного", - зазначає Собчак.

Крім того, телеведуча назвала Сталіна кривавим катом і злочинцем, який винен у смерті сотні тисяч українців.

"Він однозначно ворог російського, українського, білоруського, литовського, грузинського будь-якого народу, що населяв ту країну. Він зробив все, щоб відкинути країну на століття назад. Сталін збудував систему, яку не вдалося тут зламати ні Горбачову, ні Єльцину. Систему, де вся влада належить не народу, ні навіть якимось елітам, а просто спецслужбам. Цю систему нам ще належить зламати. Сталін знищував не просто людей. Він знищував найкращих, найрозумніших, сміливих людей. Це по суті повномасштабний геноцид", - підкреслила Ксенія Собчак.

Нагадаємо, Собчак зробила заяву з приводу замаху на Нємцова.