ua en ru

Як захистити дитину від нової небезпечної гри "Червона сова": поради психолога

Як захистити дитину від нової небезпечної гри "Червона сова": поради психолога Фото: Онлайн-гра "Червона сова" (Колаж РБК-Україна)

У нової небезпечної гри вже є перші жертви

Батьки можуть захистити своїх дітей від небезпечних іграшок в інтернеті. Про те, як убезпечити свою дитину від деструктивних і небезпечних онлайн-ігор розповідає "ГолосUA".

На зміну смертельної онлайн-грі "Синій кит" прийшла нова, не менш небезпечна гра – "Червона сова".

"Правила гри "Червона сова" дуже нагадують "Синього кита". Куратори також через соцмережі дають завдання, правда, ще змушують дітей не спати ночами заради загадкового призу. На YouTube буквально нещодавно з'явилося відразу кілька роликів, присвячених "Червоній сові".

Психолог Володимир Савінов вважає, що батьки можуть захистити своїх дітей від адміністраторів груп у соціальних мережах, які маніпулюють дітьми. Для цього батькам потрібно навчитися цікавитися почуттями дитини та допомагати структурувати час.

"Підлітки в силу своїх психофізіологічних особливостей в їх віці завжди будуть прагнути до співробітництва з кимось, кому вони цікаві, і з кимось, хто допоможе їм структурувати їх час. Якщо це не роблять батьки – приміром, вимагаючи зробити уроки, розповісти про друзів, про захоплення дитини, вимагаючи прочитати книгу, за них це робитимуть адміністратори груп.

Називатися ці групи можуть по-різному, але вони забезпечують дітям головне – захоплюють їх і структурують їх час", - сказав Савінов і додав, що ті підлітки, у яких дуже низький рівень довіри до батьків і присутня відчуженість між членами сім'ї – більш схильні до того, щоб здійснювати неадекватні вчинки, такі як порізи на руках або позбавлення себе сну.

На думку психолога, люди, які народилися в період 1970-1980 років і зросли на пострадянському просторі не завжди вміють правильно комунікувати з підлітками.

"Якщо батько раптом почне питати у 15 -річної дитини, що та відчуває, про що переживає, а до того функції батьків зводилися до взути-одягнути-нагодувати - проконтролювати вивчення заданого додому матеріалу, то діалогу і довірчих відносин не вийде. Батьків не вчать, як потрібно говорити з дітьми, цьому треба вчитися самостійно. І чим раніше батьки освоять метод довірливо розмовляти з дітьми про їхні почуття, переживання, тим більше потім довіри буде в ранньому підлітковому віці", - розповів психолог.

Крім того, психолог висловив думку, що батьки можуть допомогти дитині тим, що почнуть залучати його в соціальне доросле життя.

"Елементи дорослого життя – робити покупки, планувати день, ставити цілі, завдання і виконувати їх. Наказами цього досягти складно. Замість наказу придумайте квест, який захопить дитину: організувати гру для пошуку "артефакту", довірити дитині банківську карту з лімітованою кількістю грошей і попросити через інтернет-банкінг зробити важливу для сім'ї купівлю. Умова цих ігор така, що все має бути по-справжньому: "артефакт" повинен бути хоч трохи цінним і потрібним у сучасному житті, а банк – реальним, купівля – справжньою. Але якщо ви допомагаєте дитині зайняти себе або освоїти навик дій в соціумі, то так саме ви контролюєте його дії, а не адміністратор "Червоної сови", - сказав експерт.

У грудні 2017 року поліція вже порушила кримінальну справу по одному з фактів втягнення київської школярки в гру "Червона сова". В офіційно забороненої в Україні соцмережі "ВКонтакте" існує сім груп, їх періодично блокують, але вони з'являються знову. Щоб потрапити в групу, потрібно дати заявку і в групу беруть тільки дітей.

Нагадаємо, жертвою "Червоної сови" став підліток із Києва.