ru ua

"Вона курила багато років": у Хмельницькому за дивних обставин в утробі матері померло немовля

"Вона курила багато років": у Хмельницькому за дивних обставин в утробі матері померло немовля Фото: Дитина померла в утробі матері (РБК-Україна)

Трагедія сталася 31 грудня

У Хмельницькому в утробі матері померла дитина. Жінка звинувачує лікарів у халатності, а вони кажуть, що причина - куріння матері. Про це повідомляє ТСН.

Любов зробила штучне запліднення, тому що раніше не могла мати дітей.

"У неї не було ніяких проблем і патологій, вона жодного разу не лежала на збереженні. 37-й тиждень у неї тоді була. Вона 30 грудня ввечері відчула себе погано і зателефонувала лікаря, який вів її вагітність. Їй сказали швидко їхати до місцевого пологового будинку до приймального покою щоб їй кардиотокографию зробили і послухали серцебиття дитини. Виявилося, що серцебиття монотонне і їй сказали лягати в лікарню", - розповіла племінниця породіллі Олена.

Коли жінка лягла в лікарню, вона зателефонувала лікаря, який повинен був робити кесарів. Любові поставили крапельницю і "підняли" серцебиття дитини.

За словами племінниці жінки, більше лікарі не приходили до пацієнтки.

"Треба було тоді відразу ще робити кесарів, і так потім багато лікарів нам сказали", - повідомила Любов.

Вранці плід вже не рухався.

Головний лікар Хмельницького пологового будинку Андрій Ропотан, який брав у жінки пологи, розповів, що попередні КТГ не показали ускладнень, і з дитиною все було добре.

"Внутрішньоутробна загибель була, так. Вона була госпіталізована у відділення патології вагітних. На жаль, дуже велика проблема у неї була з курінням і не тільки з ним. Вона курила під час вагітності, я весь проміжок звичайно не бачив, але лікарі мені говорили, що бачили, що курила. і я бачив у неї виражений хронічний бронхіт курця. Вона була під контролем і їй проводилася КТГ три рази на добу. о 7:35 їй також в той день проводилася КТГ, стан був відносно задовільним. Вона тоді відпросилася додому, а ми сказали, що запишемо м КТГ і подивимося стан плода, і там будемо вирішувати", - повідомив лікар.

"Тут ще питання, чому не відреагувала КТГ, зазвичай вона показує. Саме по ній ми записуємо зміни і бачимо все. Я особисто брав участь в пологах. Це неприємно всім, але якщо врахувати такі токсичні впливи, як куріння, якого було дуже багато, то думаю, що це мало важливі моменти", - заявив він.

Відео: Немовля померло в утробі матері (tsn.ua)

Головлікар вважає, що на смерть плоду вплинули дії самої жінки.

"Я особисто брав участь в пологах. Це неприємно всім, але якщо врахувати такі токсичні дії, як куріння, якого було дуже багато, то думаю, що це мало важливі моменти", - додав лікар.

Племінниця породіллі підтвердила, що та курила.

"Вона курила багато років і до вагітності, і під час, і їй сказали, що не треба кидати, бо це буде великий стрес для організму", - сказала вона.

Гінеколог Світлана Танчук, яка вела вагітність жінки, заявила, що в анкеті породілля зазначила, що не курить.

"В анкеті перед тим як стати на облік, вона відзначала, що не курить. Тому, в принципі, я не знала, що вона курить, вона мені не розповідала про це. Коли вона приходила до мене на прийоми, то я не чула запаху куріння. Про цей нюанс мені розповіли тільки тоді, коли вона почала себе погано почувати і її поклали на стаціонар. Ну, коли жінка вже цілодобово знаходиться під наглядом, то акушери вже побачили і розповіли. Ми, звичайно, були здивовані. Тому що, це була заслужена жінка, заслужена вагітність", - розповіла лікар.

Нагадаємо, що в Кременчуці помер 2-річна дитина.