Небезпечні препарати від ГРВІ: МОЗ назвало 9 типів ліків, які краще не використовувати
Міністерство визнало недійсними антибіотики та сиропи від кашлю
Міністерство охорони здоров'я офіційно визнало недієвими або, навіть, шкідливими дев'ять типів препаратів. Зокрема, МОЗ закликало не використовувати під час лікування від ГРВІ антибіотики, противірусні та рослинні препарати.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський Facebook.
Він опублікував документ, спрямований керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних та Київської міських держадміністрацій.
Згідно з документом, МОЗ не рекомендує для лікування ГРВІ антибіотики, противірусні препарати (крім озельтамівіру та занамівіру за показаннями лікаря) і інтерферони (рівносильні плацебо).
"Імуномодулятори" і "сиропи від кашлю" у Міністерстві визнали шкідливими. Сиропи особливо не рекомендували дітям у віці до 4 років.
Також МОЗ не рекомендує антигістаміни, вітаміни та рослинні препарати при ГРВІ, оскільки їх ефективність під час лікування не доведена.
В документі торкнулися і "комбінованих ліків від застуди" (НПЗП+протинабрякове+антигістамінне). Їх заборонили для лікування дітей молодшого віку, однак вони можуть полегшити симптоми ГРВІ у дорослих.
Також МОЗ закликало керівників медичних установ взяти під контроль призначення ліків під час ГРВІ.
#соплі #грип #МОЗ #ВашЛінч Коротко і ясно про соплі. Ваш Лінч
Опубліковано Oleksandr Linchevskyy 25 листопад 2016 р.
До речі, в Україні зареєстровано перший в епідсезоні летальний випадок від грипу.