ua en ru

Осмаєв розповів, як Україні помститися за вбивство Окуєвої

Осмаєв розповів, як Україні помститися за вбивство Окуєвої Фото: Аміна Окуєва (Гиманов Олександр/УНІАН)

"Потрібно розуміти, що тут йде війна. Це не демагогія, це реальна війна з підступним ворогом"

Адам Осмаєв, командира чеченського батальйону імені Джохара Дудаєва розповів, як Україні відповісти на вбивство його дружини Аміни Окуєвої, яку розстріляли під Києвом. Про це він повідомив в інтерв'ю "Кавказ.Реалії"..

Також Осмаєв повідомив, чи є у глави Чечні Рамзана Кадирова прихильники в керівництві України.

"Ми намагалися бути обережними. Але для того, щоб уникнути найменшої небезпеки, треба було зникнути. Тобто взагалі ніде не з'являтися. Аміна - публічна фігура і громадський діяч. Для неї це, безумовно, було неможливо", - відповів Осмаєв на питання, чи помічав він за собою і дружиною стеження.

Він поділився думкою, вірить у розслідування вбивство Окуєвої в Україні.

"Люди працюють, розслідування триває. Мені важко оцінювати...Сподіваюся, тепер будуть працювати з великим завзяттям і бажанням. Розраховую на успішне завершення розслідування .Потрібно розуміти, що тут йде війна. Це не демагогія, це реальна війна з підступним ворогом. І, звичайно, є жертви. Діють групи терористів, періодично ми дізнаємося про їх знищення. Діють і кадирівці", - сказав він.

За його словами, вбивця Аміни потрібно відповісти поверненням Донбасу і Криму.

"Поверненням Криму і Донбасу, перемогою у війні. Думаю, це найбільш адекватна відповідь на загибель Аміни. А виконавців Аллах у будь-якому випадку покарає", - підсумував Осмаєв.

Як раніше повідомлялося, Окуєва була вбита ввечері 30 жовтня на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області. Вона перебувала в машині зі своїм чоловіком, командиром чеченського батальйону імені Джохара Дудаєва Адамом Осмаєвим, коли їх обстріляли автомобіль. Окуєва загинула на місці, її чоловік отримав поранення, проте його життю загрози немає. Це був не перший напад на Окуеву і Осмаєва в цьому році. 1 червня вони домовилися про інтерв'ю з нібито французьким журналістом Алексом Вернером з Le Monde на вулиці Кирилівській в центрі Києва. При зустрічі Вернер дістав з коробки пістолет "Глок" і вистрілив у груди Осмаєву, після чого Окуєва з нагородного пістолета марки ПМ чотири рази вистрілив у нападника, поранивши його.