ua en ru

Залишився невідомим: журналісти розповіли, як російські найманці гинуть в Сирії за гроші

Залишився невідомим: журналісти розповіли, як російські найманці гинуть в Сирії за гроші Фото: Могила (facebook.com/abazia)

Стало відомо, скільки найманців з Росії гинуть на війні в Сирії

Журналісти видання Reuters розповіли про найманця, який загинув на війні в Сирії і назавжди залишився невідомим.

Бойові дії в Сирії тривають з 2011 року, а у 2015-му у війні взяла участь Росія.

Невідомо, скільки на Близькому Сході загинуло наймитів і кадрових військових з РФ.

За даними Reuters, за період війни загинув щонайменше 131 росіянин. Дані підтверджуються кількістю свідоцтв про смерть російських громадян в Сирії за цей період, проте причини смерті там не зазначаються.

Хоча є інформація, що за 2017 рік загинули 28 росіян. Їх ховають без почестей, а на могилах немає жодної згадки про те, що ці люди загинули в бою. Одним з таких, за даними видання, був і Володимир Кабунін з Оренбурга, який загинув у Сирії в 2017 році.

Зазначається, що Кабунін мав медичну освіту, займався кікбоксингом. Через деякий час він вирішив за сімейною традицією стати правоохоронцем і отримав юридичну освіту. Після роботи оперуповноваженим Кабунін почав працювати у відділі по боротьбі з організованою злочинністю. Потім чоловік перебрався в колонію, де займався допитами ув'язнених.

З невідомих причин Кабунін звільнився. Знайома родини стверджує, що йому "працювати було ніде, більше десяти тисяч ніде не заробиш".

38-річний Володимир Кабунін вирішив приєднатися до проросійських бойовиків на Донбасі та пішов воювати в Україну на стороні терористів. Його родичі стверджують, що він брав участь у бойових діях у приватній військовій компанії "Вагнер". Коли бойові дії на Донбасі стали менш агресивними, Кабунін разом з іншими бойовиками з "Вагнера" поїхали воювати в Сирії.

"Москва заперечує вербування і відправку бійців в Сирію таким чином. Міністерство оборони не відповіло на запит Reuters про історію Кабуніна і ролі російських приватних військових фахівців у конфлікті. Попередні статті Reuters на цю тему Міноборони називало спробою дискредитувати місію Москви по відновленню миру в Сирії", - повідомили у виданні.

І на Донбасі, і в Сирії він виконував функції медика. Зі слів знайомих і родичів, найманцям платять до 400 тисяч рублів на місяць, тобто в 12 разів більше, ніж середня зарплата. Однак умови не такі, як у кадрових військових. Їх не запам'ятають, про них мовчатимуть, їх будуть ховати без почестей.

"Кабунін пройшов тим же шляхом, що і багато хто з його товаришів: служба в армії або поліції, повернення до цивільного життя, спроби заробити в депресивних провінційних містах, а потім шанс отримати пристойні гроші, таємно борючись за інтереси Москви спочатку в Україні, а потім в Сирії", - відзначили журналісти.

"Якщо ти йдеш з правоохоронних органів, у тебе тільки один шлях – в найманці", - сказав Василь Каркан, який навчався з Кабуніним в одному класі.

За словами родичів Кабуніна, чоловік загинув разом з шістьма росіянами. Намагаючись врятувати інших бійців на полі бою, він отримав поранення, від яких помер 7 лютого в госпіталі в провінції Хомс.

У виданні відзначили, що після смерті Кабунина на війну в Сирії відправився його товариш Валерій Дзюба, який разом з ним займався кікбоксингом. Колишній поліцейський, який теж поїхав на Близький Схід "за грошовою здобиччю". Через місяць, за даними видання, його рідним зателефонував невідомий і повідомив про смерть Дзюби.

До речі, російські військові принизили Асада на зустрічі з Путіним.