ua en ru

"Зупинка дихання": експерт розповів, що загрожує людям в окупованому Армянську через викид токсичних речовин

"Зупинка дихання": експерт розповів, що загрожує людям в окупованому Армянську через викид токсичних речовин Колаж РБК-Україна

Хімік-еколог попередив, що деякі захворювання можуть розвинутися не відразу

Відомий одеський хімік-еколог Владислав Балинський розповів, наскільки можуть бути небезпечними для людей наслідки викиду токсичних речовин на заводі "Кримський Титан" в окупованому Армянську. Про це повідомляє "Оглядач".

Владислав Балинський стверджує, що окупаційна влада Криму бреше людям, повідомляючи, що жителів труять випаровування з кислотних відстійників. Він пояснює, що концентрація сірчистого ангідриду занадто висока і тому не може бути розбавлена водою.

"Ні випаровування, ні недоочищені кислотні стоки не можуть створювати таку високу концентрацію. Це газ. Йдеться, радше, про витік концентрованого скрапленого сірчистого або сірчаного ангідриду. Їх зазвичай перевозять в металевих цистернах або зберігають під певним тиском. Під впливом тиску — ця речовина стає скрапленою. Під час розгерметизації ємності вона перетворюється в газ і виходить у вигляді випаровувань. Так що це витік на "Кримському титані", це технічна проблема заводу", - вважає Балинський.

Крім того, він відзначає, що всі скарги на самопочуття, які надходять від жителів окупованого Армянська, доводять те, що в повітрі присутній сірчистий ангідрид.

Також цей факт доводять рослини, які раптово вкрилися коричневим нальотом.

Владислав Балинський пояснив, що вранці речовина, яка міститься в повітрі, випадає у вигляді роси, а точніше у вигляді кислотної роси. Вона впливає на метал і окислюється. Від цього листя рослин стають млявими і скрученими.

Від речовини, яка знаходиться в повітрі, страждають і люди. У них з'являється кашель, подразнення та опіки дихальних шляхів.

"В атмосфері речовина з'єднується з водою і перетворюється в сірчисту кислоту у вигляді аерозолі, а далі ця суміш стає сірчаною кислотою. Вона дуже токсична, допустима гранична норма 0,5 мг на куб. м. Ми спостерігаємо більш високу концентрацію цієї кислоти. Тому у людей кашель, роздратовані слизові дихальних шляхів, червоніють очі. При попаданні на слизову кислота викликає опіки. У людей з'являється кон'юнктивіт, фарингіт, бронхіт, хімічні запалення легенів. Найважчі наслідки - це зупинка дихання і смерть", - пояснив хімік-еколог.

Він попередив, що деякі захворювання можуть виникнути не відразу, а тільки через деякий час, так як існує період накопичення.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що жителі окупованого Армянська скаржаться на погіршення самопочуття.

А також ми писали про те, що в окупованому Армянську почали екстрено евакуювати дітей і вивозити в інші райони Криму.

Відео: РБК-Україна