ru ua

Засуджений українець помер в колонії в Росії

Засуджений українець помер в колонії в Росії Фото: Російська в'язниця (РИА Новости)

Чоловікові, який був хворий на туберкульоз, не надавали медичну допомогу

В російській колонії загинув українець, якому відмовляли в лікуванні два роки. Після анексії Росією українського півострова, його перевели із кримської в'язниці. У чоловіка діагностували туберкульоз і гепатит, проте медичної допомоги у виправному закладі не надавали.

Про це повідомив адвокат Роман Мартиновський в ефірі "Громадського радіо".

"Ми встигли від імені померлого звернутися в Європейський суд з прав людини з проханням вжити термінових заходів згідно з правилом 39 Регламенту суду, і суд зрештою витребував необхідну інформацію від уряду РФ. Але, на жаль, влада Росії не вжили жодних заходів для забезпечення невідкладного лікування і вчора ув'язнений помер", - повідомив експерт Регіонального центру прав людини, адвокат Роман Мартиновський.

Ув'язнені колонії, в якій помер українець, влаштували протест і заявили, що їм не надають належну медичну допомогу. Адвокат розповів, що адміністрації в'язниць в РФ часто забороняють засудженим тримати медичні документи при собі, що ускладнює можливість захисту їх прав. Людина не може довести, що у нього є якісь захворювання, яке у нього на сьогодні стан здоров'я.

Мартиновський повідомив, що тіло померлого перевезуть на територію України: відповідні заяви вже подані.

Нагадаємо, що дочка українського воротаря заспіває гімн РФ на відкритті стадіону в Москві.

Дочка українського воротаря заспіває гімн РФ на відкритті стадіону в Москві
Повний текст читайте тут: https://styler.rbc.ua/rus/zhizn/doch-ukrainskogo-vratarya-spoet-gimn-rf-otkrytii-1473516796.htm