ua en ru

Звільнена з 16-річного рабства жінка розповіла свою історію

Звільнена з 16-річного рабства жінка розповіла свою історію Олена Ширякина (скріншот youtube.com/Gazeta UA)

Жінку насильно тримали в хаті і змушували важко працювати

52-річна Олена Ширякіна 16 років перебувала в рабстві у сім'ї Ємчук. Її тримали на дачі в селі Черевки Згурівського району Київської області, били, годували відходами і змушували важко працювати в будинку. Свою історію вона розповіла в інтерв'ю виданню Gazeta.ua.

Жінка приїхала в Київ з Волгограда в 1996 році. Вона отримала громадянство і вийшла заміж за військового. У пари народився син Дмитро, але через кілька років подружжя розійшлися. Сусіди жінки Віталій та Ірина Ємчук запропонували їй поїхати на заробітки за кордон.

"Десь в 2002 році Іра Ємчук запропонувала мені поїхати на заробітки у Іспанію. Казала, що там я швидко зароблю на квартиру в Києві. Але сказала, що для цього потрібно $9 тис. Я була перекладачем на будівництві німецького посольства, тому гроші за рік на документи зібрала. Відправила до мами Дімку, а сама жила у подруги. Чекала, поки зроблять документи. Процес затягнувся. Іра запропонувала цей час пожити у неї на дачі", - розповіла Олена.

Жінка повірила сусідам і спочатку приїхала до них в Черевки. Спочатку вона допомагала їм на городі, оскільки нічим було більше зайнятися.

Відео: Олена Ширякіна розповіла, як її утримували в рабстві (youtube.com/Gazeta UA)

"Але з часом обсяг робіт все збільшувався і збільшувався з різних причин. Там більше перців посадили, там помідорів і огірків. А мені кажуть, ніби все вирішується питання, щоб я могла виїхати на заробітки. А мамі правди сказати не можу. Тому що знаю, що у неї буде серцевий напад. Їй кажу, що працюю в Іспанії. Допомагати їй грошима не можу, тому що тут роблю внесок на квартиру, яку я в Києві ніби будую. Маму обманюю, Дімку обманюю", - продовжила Ширякіна.

Жінка зізналася, що її насильно в будинку не тримали, просто у неї не було грошей поїхати та й соромно було перед рідними.

"Я просто не могла виїхати. У мене в гаманці навіть грошей не було. Не було можливості навіть вийти на дорогу і сісти на автобус. Куди я поїду? Братові сказати, що я не в Іспанії, а у Ємчуків на дачі? Я зараз розумію, що якщо б я з ним зв'язалася, він би зрозумів, що це афера", - пояснила Олена.

У 2013 році Віталій Ємчук запропонував жінці купити будинок, щоб з'їхатися з мамою і сином. Мати Олени продала квартиру в Волгограді і переслала через Ірину $30 тис., яка на них нібито купила будинок в Полтавській області.

Однак Олену переконали в тому, що будинок був під заставою і тепер на Ширякину наклали штраф в $15 тис. Щоб його виплатити, жінка повинна була відпрацювати на городі ці гроші.

"Після мого звільнення брат розповів: 18 травня 2014 року був дзвінок до 20:30 мамі. Нібито я дзвонила з Іспанії. І було сказано - ми не можемо поки разом жити. Це стало останньою краплею. В 20:45 мама вже була мертва від розриву серця. Але я не дзвонила. Я навіть не знала, що вона померла", - додала вона.

В певний момент Олену повністю ізолювали від решти світу. Ємчуки погрожували здати її в психіатричну лечебнику, якщо вона вийде за периметр будинку.

Жінку знайшли в сараї, куди її помістили незадовго до звільнення.

"У будинку, де я раніше жила, не було печі. Обігрівали електрокаміном. Мені почали говорити, що це дорого. У сарай переселили, тому що не виконувала норми на городі. Я відчувала себе там рабинею", - поділилася Олена.

Нагадаємо, жінка, яку тримали в рабстві в Київській області, зустрілася з братом.