ua en ru

Звільнений з полону Ігор Козловський впевнений, що коли-небудь повернеться в Донецьк (відео)

Звільнений з полону Ігор Козловський впевнений, що коли-небудь повернеться в Донецьк (відео) Скріншот: Ігор Козловський (youtube радіо Свобода Україна)

"Ми перейшли через страждання, через тортури, через біль і хвороби"

Звільнений із заручників "ДНР" відомий український історик, релігієзнавець, викладач Ігор Козловський розповів про своє перебування в полоні. Про це передає 112 Україна.

За його словами, зараз на окупованих територіях Донбасу, які знаходяться в руках сепаратистів, встановилася суспільна система, характерна для тоталітарних режимів.

"Нічого не можна сказати про проукраїнських настроях (на окупованих територіях), тому що навіть якщо вони і є у людей, то їх побоюються висловлювати. Зараз там тоталітарна система – такий собі "мікс", "суміш" 37-го року і 50-х або 70-х років", - каже Козловський.

Вчений зазначив, що ситуація в в самопроголошених республіках сильно змінилася: багато хто відчувають незадоволення речами, які відбуваються в "республіках", але ніхто не знає, як знайти вихід із становища, коли навколо багато людей зі зброєю".

Сам же історик та релігієзнавець після звільнення має намір продовжувати займатися науковою і викладацькою діяльністю. Він упевнений, що коли-небудь йому вдасться знову викладати і в Донецьку.

Ігор Козловський запевнив, що попри всі тортури і страждання в полоні, постійно відчував любов і підтримку українського народу, передає Укрінформ.

"Моє серце зараз співає пісню, вона співає пісню любові до народу України. Ми перейшли через страждання, через тортури, через біль, через хвороби і головне - за морально-психологічний тиск, але ми постійно відчували любов нашого народу, любов людей, які молилися за нас, які боролися за нас, і це головне. І я люблю вас, люблю тебе, народ України", - зазначив Козловський.

"Ми дійсно єдина родина. Нас об'єднує не лише ця земля, це повітря, нас об'єднує не тільки наша спільна робота, нас об'єднує наше бажання зробити так, щоб кожен з нас був вільним", - додав учений.

Відео: Ігор Козловський, перші слова після звільнення (youtube.comТелеканал Прямий)

Нагадаємо, що журналіст підвів підсумки обміну полоненими.