Подорож на Балкани - захоплююча пригода, яке запам'ятається на довгі роки
Чорногорія, Албанія і Хорватія – вибір турів у ці країни з України завжди різноманітний. І не дивно, адже Балкани – дуже мальовничий і колоритний регіон, який з кожним відвідуванням відкривається по-новому.
Для тих, хто вже побував у якій-небудь з країн Балканського півострова і багато чого побачив в цьому регіоні, все одно завжди знайдеться щось нове і захоплююче. Рафтинг, яхти, відвідування унікальних храмів, екскурсія на красиві озера, тури до затишних балканських містечок і просто комфортний відпочинок на море – тут є чим зайнятися!
Яку країну вибрати для літнього відпочинку? В чому особливості відпочинку в кожній з цих країн? Що потрібно пам'ятати туристу при поїздці до Хорватії, Чорногорії або Албанії або у всі ці країни разом? Як зробити свою відпустку незабутньою?
Ви помічали, що на ринку туризму, як і скрізь, існує своя мода, свої тенденції? Це добре в першу чергу для самих подорожуючих, впевнена Катерина Гавриш, CEO туристичного агентства та експерт з планування подорожей.
"Піддаючись рекламі, люди відкривають для себе нові країни. Світ настільки величезний і прекрасний, що насильно садити себе в рамки тих же Туреччини та Єгипту особисто я вважаю неправильним. Теоретично в будь-якій країні можна знайти відпочинок, при якому вам буде максимально комфортно. Великі мережеві готелі з улюбленим all inclusive, тусовочні місця з яскравим нічним життям, насичені інформацією екскурсії, відокремлений відпочинок в оточенні природи - все до послуг туристів", - вважає Катерина.
Ми попросили Катерину Гавриш роз'яснити особливості відпочинку в кожній з країн. Розглянемо детальніше кожен з напрямків.
Багато українських туристів вже добре знають про те, що ціни на відпочинок у цих країнах багато в чому відрізняються. Наприклад, Хорватія за рівнем цін однозначно очолює цей список.
Трохи дешевше обійдеться відпочинок у Чорногорії. А ціни на відпочинок в Албанії – найнижчі в цьому списку.
"Якщо цього року ви вирішите зрадити звичному маршруту, зверніть увагу на такі країни як Хорватія, Чорногорія та Албанія. Курорти Балканського півострова традиційно користуються високим попитом у українських туристів. Комфортна тривалість перельоту (близько 2 годин), м'який клімат, мальовнича природа, чисте повітря, гарні пляжі, безліч архітектурних та природних пам'яток, цілком демократичні ціни", – радить Катерина Гавриш.
На відміну від Чорногорії і Албанії, для відвідування яких українцям не потрібна шенгенська віза, потрапити на територію Хорватії без біометричного паспорта або без візи не вийде. Тому заздалегідь подбайте про це.
"Це католицька країна, яку називають "країною тисячі островів". Хорватії належить 1185 островів і маленьких острівців вздовж Адріатичного узбережжя, з яких заселені лише 67. Тут ви знайдете безліч унікальних культурних, історичних та архітектурних пам'яток, а місцева природа нікого не зможе залишити байдужим", - каже експерт з туризму.
Хорватія вважається неофіційним центром світового нудизму.
В Дубровнику знімали Королівську гавань із серіалу "Гра престолів". До речі, на цій темі вже активно заробляє місцеве населення, проводячи тематичні екскурсії, продаючи сувенірну продукцію і т. д.
Чистим і теплим Адріатичним морем, що омиває береги Хорватії, захоплювався сам Жак Ів Кусто.
У страховій компанії "ІНГО Україна" відзначають, що з початку дії безвізового режиму кількість застрахованих туристів тільки збільшується. Тільки в одній цій компанії кількість туристичних полісів серед фізосіб зросла на 27%. У першу чергу тому, що люди стають більш досвідченими і розуміють вартість медичних послуг за кордоном. Оформити туристичний поліс дешевше і простіше, ніж самостійно займатися пошуком допомоги в чужій країні.
Страхові компанії вже напрацювали багатий досвід організації медичної допомоги у країнах Європи. Не є винятком Албанія, Чорногорія і Хорватія. Ці країни характерні тим, що всі приватні клініки тут зосереджені у великих містах. В Албанії - це Тирана, у Чорногорії - Будва, а в Хорватії - Загреб, Спліт і Дубровник.
Але навіть у невеликих населених пунктах є державні медичні установи, в яких страхова компанія організує необхідну допомогу. У всіх країнах можливий виклик лікаря на конкретну адресу, якщо проблеми зі здоров'ям не є критичними.
Як і в будь-якій приморської країні, тут поширене таке сезонне захворювання як ротавірусна інфекція. Враховуйте це. Оскільки клімат наших країн досить схожий, проблем з акліматизацією у туристів не виникає. На такий відпочинок можна їхати підготовленим без додаткових щеплень. Однак, незважаючи на готовність допомогти, страхова компанія завжди радить брати з собою в подорож індивідуальну аптечку.
У разі виникнення проблем зі здоров'ям відразу зв'язуйтеся зі страховою компанією за контактами, зазначеними в полісі. Важливо: не намагайтеся лікуватися самостійно.
Мабуть це найбільш відоме для туристів місто в Хорватії. Це місто-фортеця і місто-порт, а також - великий торговий і економічний центр часів Середньовіччя. А зараз вже протягом багатьох років Дубровник залишається найпопулярнішим курортом Хорватії.
Вражаюче красиве місто Добровник було засноване у 12 столітті. Сьогодні багато хто називає його хорватською Італією. І дійсно: дух італії тут можна помітити практично скрізь: і в архітектурі, і в середземноморській кухні і навіть у звичках місцевих жителів.
Коли у 1991 році відбулася війна між сербами і хорватами, під час просто варварських бомбардувань сильно постраждали архітектурні пам'ятки в Дубровнику. Але до теперішнього часу всі вони повністю відновлені.
Дубровник часто називають чистим містом. І в цьому можна переконатися, якщо пройтися по його центральній вулиці. Бруківка тут блищить як дзеркало, тому що протягом кількох століть її кожен день миють мильною водою. Можливо, саме тому епідемія чуми ніколи не лютувала в цьому місті.
"Це маленька, затишна, доброзичлива православна країна, велика частина якої складається з приголомшливих гірських пейзажів. Ціни тут не сильно відрізняються від київських, що не може не радувати "бюджетного" туриста", - говорить Катерина Гавриш.
Візитна картка країни - це, звичайно ж, острів Святого Стефана, найбільш дорогий і престижний курорт Чорногорії.
В Чорногорії знаходиться одна з кращих гаваней Європи - Которська затока. Вона іде вглиб берега більш ніж на 20 км.
Заплативши всього 35 євро, можна на добу орендувати машину і проїхати вздовж і впоперек всю країну. При бажанні ви легко можете відвідати сусідні Хорватію або Албанію.
Це одне з тих місць, які варто відвідати в Чорногорії. Місто Котор і боко-которська бухта не залишає байдужими навіть тих туристів, які побували в безлічі красивих місць.
Це бухта на Адріатичному морі, оточена територією Чорногорії та Хорватії. Іноді Которську бухту називають найпівденнішим фіордом Європи. Хоча насправді це не фіорд, а затонулий каньйон річки Бокель, яка спускається з плато Орен.
Територія навколо бухти зберегла багато середньовічних міст. Найбільш відомі з них, які вважаються туристичними візитками країни – це Котор, Пераст і Херцег-Нові.
"Це мусульманська країна, яка омивається водами Адріатичного та Іонічного морів. Все частіше туристи цікавляться саме цим напрямом, оскільки для більшості така подорож - в дивину. З усіх країн Балканського півострова Албанія довгий час залишалася найменш вченим напрямком", - розповідає Катерина Гавриш.
За її словами, зараз тут активно ведеться робота по залученню туристів: будують великі готелі, торгові центри, аквапарки, а культурна спадщина і захоплюючі дух пейзажі тут були завжди. Місцеве населення досить доброзичливе по відношенню до приїжджих. "Стригти" туристів тут ще не навчилися, і тому вас напевно порадують більше ніж демократичні ціни.
Країна довгий час залишалася ізольованою для всього світу. Зараз політика докорінно змінилася. Гасло Національного офісу по туризму говорить: "Албанія — нова любов на Середземному морі".
Албанське місто Шкодер вважається одним з найдавніших європейських міст.
В країні на законодавчому рівні стежать, щоб у супермаркети поставлялися тільки натуральні та екологічно чисті продукти харчування. Це рай для любителів смачно поїсти, так і для прихильників ЗСЖ.
Який би маршрут для подорожі ви не вибрали, пам'ятайте, що навколо багато цікавого. Деколи, найяскравіші емоції чекають вас у самих несподіваних місцях. Не втрачайте дитячої допитливості. Хороший відпочинок складається не тільки з пляжів і тривіального AI. Всіх з початком сезону і нехай він буде сповнене лише приємними сюрпризами.
Ще п'ять-шість років тому поїздки в Албанію українці вважали чимось екстремальним. Поїздку в Албанію вибирали для себе в основному ті, хто багато де побував і хоче побачити щось незвичайне. Раніше ходило багато чуток про те, що в Албанії – розгул злочинності.
Але, по-перше, безліч таких чуток виявилися просто неправдою: зараз в Албанії спокійно і безпечно. Також за останні декілька років в рази покращилася інфраструктура, були побудовані хороші готелі.
В Албанію стали їздити не тільки туристи-екстремали, а й ті, хто шукає для себе комфортного і тихого відпочинку.
Відео: Загадкові київські дворики (video.rbc.ua)
Ще один слух, який на практиці не підтверджується – це те, що Албанія – нібито сувора релігійна країна, де потрібно неухильно дотримуватися певних правил, особливо – мусульманських канонів. Насправді ж мусульмани в Албанії живуть в основному на півночі країни, і на туристів їх правила ніяк не впливають. Багато туристів помічають, що в Албанії багато представників інших релігій, які мирно уживаються між собою.
Втім, Албанія все ж лишається країною контрастів: поряд з розкішними готелями і прекрасним сервісом можна побачити, як по вулиці ходять кози і корови, а по дорогах їздять місцеві багатії на розкішних авто.
Нагадаємо, раніше блогер розповіла про подорож у Стамбул з йоркширським тер'єром.