ua en ru

Батько Тимощука прокоментував роботу сина у російському клубі

Батько Тимощука прокоментував роботу сина у російському клубі Фото: Анатолій Тимощук

Легендарний футболіст намагався стати тренером в Україні, але стикнувся із проблемами, пояснює батько

Олександр Тимощук, батько футболіста Анатолія Тимощука, вперше прокоментував роботу сина у російському клубі "Зеніт", де він увійшов до тренерського складу. Днями у рідному для нього Луцьку відбулася акція протесту, де вимагали позбавити Тимощука звання почесного громадянина міста.

"Мені, звичайно, важко бути об’єктивним, оскільки йдеться про мого сина. Ясно, що сприйняв новину болісно. Так склалися обставини: у Санкт-Петербурзі в нього нова сім’я, житло, робота — тому він там. Знаю, що син був шокований, дізнавшись про акцію в Луцьку. Каже, якщо сесія прийме рішення і скасує почесне звання, то він змириться. Але переконаний, що нічого поганого для свого міста, для Волині не зробив. І хто знає, як буде завтра — може, за якийсь час він повернеться в Україну, патріотом якої був і є", - цитує Олександра Тимощука "Нова Волинь".

У той же час, батько наголошує на тому, що Тимощук зробив багато для українського футболу і свого рідного Луцька.

"Уже хоча б те, що він заснував у нашому обласному центрі й повністю фінансував дитячий футбольний турнір, який проводився щорічно — за "Кубок Анатолія Тимощука" змагалися не лише волинські, а й київські, білоруські, польські футболісти. Всі пам’ятають, як радісно, "на ура" зустрічали, коли привіз до міста, де народився, Кубок УЄФА. Власне, тоді Анатолію було присвоєно звання "Почесний громадянин Луцька", - згадує батько.

За словами Олександра, Анатолій хотів працевлаштуватися в Україні на тренерську роботу, але кожен клуб хоче тренера з ім’ям.

"А він був, як ми знаємо, гравцем. На рахунку Анатолія 144 зустрічі за збірну України і він за цією кількістю увійшов у десятку світових гравців, які найбільше захищали честь своєї країни", - каже він.

До речі, легендарний "динамівець" заступився за Тимощука, який поїхав в Росію.