ua en ru

Скасування віз для українців: відмовити не можна прийняти

Скасування віз для українців: відмовити не можна прийняти Фото: Бути чи не бути скасування віз для українців? (nz.news.yahoo.com)

У лютому ЄС в черговий раз переніс розгляд скасування віз для українців з новим умовою надання Єврокомісією законопроекту зі спрощення візового режиму відбудеться не раніше проведення в Нідерландах референдуму щодо Асоціації України і ЄС

Справа в тому, що на даний момент Нідерланди – єдина країна ЄС, яка не ратифікувала Угоду про асоціацію України і Європейського союзу. Вже 6 квітня в країні пройде референдум з цього питання. Відзначається, що його результати будуть носити рекомендаційний характер і не обов'язкові для виконання. Проте вже зараз думку самих жителів Нідерландів розділилося. Компанія I&O Research опублікувала нещодавно результати опитування, згідно з яким близько 36% жителів Нідерландів підтримали б Угода про асоціацію Україна-ЄС, однак 47% планують голосувати "проти". Не визначилися 17%.

Бути чи не бути скасування віз для українців? Помилкові надії або привабливі перспективи? Styler вирішив розібратися в особливостях "розпеченого" питання. Допомагає розставити всі крапки над "i" директор компанії в області оформлення віз Get-Visa Сергій Пікалов.

Безвизовый режим

Фото: Експертною думкою щодо візового питання поділився Сергій Пікалов – директор компанії Get-Visa

В Європі нас не чекають

Майбутній референдум в Нідерландах повинен відповісти на головне питання – чи хочуть взагалі жителі цієї країни бачити Україну в складі ЄС. З одного боку, дипломати втішають: яким би не було рішення, воно буде носити виключно рекомендаційний характер. До речі, українські політики вже зараз "виправдовуються" цим формулюванням. З іншого боку – цього рішення буде достатньо, щоб, у разі чого, закрити перед Україною двері до можливого поглиблення інтеграції між Україною та Європейським союзом.

Сергій Пікалов підкреслює, що на даний момент існує дуже великий ризик негативного (як для України) результату референдуму. Місцеві жителі взагалі мало обізнані про ситуацію в нашій країні.

"Місцеві ЗМІ в цілому виставляють Україну в негативному світлі. Можна прочитати про те, як на сході країни якийсь батальйон спалив голландський прапор, тому що Нідерланди прийняли рішення проводити цей референдум. Також показують наших політиків, які дозволяють собі робити гучні заяви і говорити про те, що Україна гарантовано отримає скасування візового режиму. Перед голландцями ми постаємо якимись "варварами і брехунами". Можливий варіант, що ситуація спеціально "роздувається", щоб жителі Нідерландів проголосували проти ратифікації Угоди Україна-ЄС. Однак така інформація також не підтверджена", - говорить Сергій Пікалов.

Директор візової компанії відзначає, що негативний результат референдуму може бути викликаний елементарною відсутністю у голландців інформації про Україну в цілому.

"У нас встигло скластися думка, що європейці постійно стежать за ситуацією в Україні і всіляко нам співпереживають. Я часто буваю в Європі і також дивлюся їхні новини. Так от, про Україну там говорять мало. І такі новини можуть йти поряд з сюжетом про те, як "в лісах біля Барселони знайшли великий гриб". У європейців зараз вистачає своїх турбот. Наприклад, німці сильно обурюються на тему того, скільки ще Німеччина буде "годувати" Грецію. Також не забувайте про сирійської проблеми. І от якщо європейцям "підкинути дров у вогонь" і сказати, що з'явиться ще одна країна, яку вони повинні будуть "годувати", то навряд чи вони будуть цьому раді", - розповідає Сергій Пікалов.

Українські чиновники не зацікавлені у скасуванні віз

Головна вимога з боку ЄС до України у візовому питанні – прийняття цілого пакету антикорупційних документів. До речі, не так давно в Нідерландах зоозахисна організація Sint G. Pierson foundation випустила плакати, на яких агітує голландців проголосувати проти асоціацію ЄС з Україною. Активісти назвали Україну найкорумпованішою лад Європи.

"Наші депутати повинні розібратися з питанням корупції в Україні. Іншими словами, вони повинна позбавити себе мільярдних статків. Заради чого? У них і так є другі громадянства і проблем з виїздом за кордон не спостерігається. Тому якщо міркувати логічно, то нашим чиновникам цей безвізовий режим такий мільярдної ціною взагалі не потрібен. Якщо вони повинні позбавити себе таких колосальних станів, значить, їм необхідно знайти інший шлях, який допоможе їм знову отримувати свої мільйони. Я думаю, що разом з "безвізовим пакетом" передбачається ще ряд якихось питань, про які нам не кажуть. Можливо, це якісь кредити. У будь-якому разі повинно бути ще щось, що також вигідно і депутатам, а не тільки простим людям", - міркує Пікалов.

Скасування віз для українців: швидше "ні", ніж "так"

Експерт пояснює, що віза – це в першу чергу інструмент захисту держави та його громадян. І відкривати кордони з країною, яка перебуває чи не в військовому стані, дуже небезпечно.

"Україна для європейців – це держава з дуже підвішеною і незрозумілою внутрішньою ситуацією, у рамках якої ми навіть свою власну кордон контролюємо не повністю. Що, якщо де-небудь у Луганській області можна придбати український паспорт і вільно відправиться з ним в країни ЄС? Ви ж розумієте, що для європейців ця ситуація несе великі ризики. Вони зараз і без того витрачають мільярди, щоб як-небудь захистити морський кордон від сирійських біженців. Я вважаю, що до того моменту, поки у нас все не владнається, ЄС буде відкладати візове питання", - ділиться своєю думкою директор Get-Visa Сергій Пікалов.

Нагадаємо, українці створили зворушливе звернення до голландцям з проханням проголосувати за ратифікацію Угоди про асоціацію України і Європейського союзу