ua en ru

Лікування холодом : у київській лікарні палати пацієнтів, які перенесли інсульт, залишилися без опалення

Лікування холодом : у київській лікарні палати пацієнтів, які перенесли інсульт, залишилися без опалення Фото: батарея (vv.com.ua)

В одній з київських лікарень пацієнти, які перенесли інсульт, залишилися без опалення

У Дніпровському районі столиці в лікарні не включили опалення у відділенні неврології.

"Така холодно, що принесли з дому все, що могли: і ковдри та пледи. Вода така холодна, щоб запивати ліки – як вода з льодом. Батареї холодні. А вночі взагалі неможливо", – каже Надія.

Вона мерзне вже п'яту добу, не рятують навіть кілька одягнених светрів.
Хворий сусід по палаті Іван каже, що і лікарняний ковдру не рятує.

"Коли людина здорова, то можна, звичайно, стати, побігати, зігрітися. А ми ж – лежачі. Що ми можемо? Ну ось, ватяну домашнє ковдру. А якщо б дружина з дому не привезла, то не знаю, яке лікування могло б бути", – каже Іван.

Родичі пацієнтів кажуть, що опалення включали, але тільки на день – потім воно зникло.

Є версія, що на одному з поверхів стався прорив труби.

З різних причин досі в кожному районі Києва є чимало будівель, де опалювальний сезон так і не розпочався. За офіційною інформацією міської влади, таких об'єктів в місті 20% від загальної кількості. В окремих районах ситуація складніша – на Дарниці, наприклад, до опалення підключено лише 63% житлових будинків.

У "Київенерго" пояснюють ситуацію тим, що в цьому році спостерігається зростання аварійності мереж при запуску. З цієї причини зараз немає тепла в 137 багатоквартирних будинках.

У цьому році ситуація гірша на 15%, порівняно з попереднім.

У Київській мерії стверджують, що вже у вівторок всі жителі столиці будуть засипати в теплих квартирах. Однак комунальники обіцяють забезпечити всьому місту опалення протягом 7-10 днів.

до Речі, у Києві до опалення підключили 91% житлових будинків.