ua en ru

"Відповідали всі українською": поет Орлуша розповів про настрої в анексованому Криму

"Відповідали всі українською": поет Орлуша розповів про настрої в анексованому Криму Фото: Андрій Орлов (facebook.com-orlusha)

Відомий російський поет розповів про реакцію на півострові на російський мову

Відомий російський поет Андрій Орлов (відомий під псевдонімом Орлуша) не визнала анексію Криму і неодноразово повторював, що півострів належить Україні. Він повідомив про настрої кримчан і одну серйозну поразку України на півострові. Про це він розповів в інтерв'ю "Апострофу".

"Мені доводиться спілкуватися з кримчанами постійно. Розкид, як ви розумієте, величезний – від "Путін – наше все, врятував від кривавих бандерівських фашистів" до людей нормальних і адекватних, яких там явна меншість", - розповів поет.

"У Криму сьогодні все українське притихло, зіщулилося, залякане й забите. Але воно є на кожному кроці. Знаєте, як в дитинстві, на старій парковій лавці колупнеш нову червону фарбу, а під нею – яскравий попередній колір – жовтий, наприклад. Я в останній приїзд в магазинах, на ринку, в кафе говорив з людьми тільки українською (як можу), оскільки у відповідь бачив тільки посмішки, і відповідали всі теж українською, не замислившись, не соромлячись оточуючих. Навіть моє "дякую" зі смішним для вас московським акцентом викликало масу позитивної реакції", - розповів він.

"Навіть "вата-ватна", таксист, який був у проросійській самообороні, почавши зі стандартного "Слава Богу, ми тепер в Росії", впадає у смуток, коли розмова переходить на економіку, ціни, курортний сезон", - зазначив він.

"Сьогодні, може, і по-іншому б проголосували. Дружина – росіянка, але тепер за хохлів, вдома у вишиванці ходить, а що купити треба – у Херсон її вези!.." – розповів поет.

"Але, на превеликий жаль, думаю, що навіть чесний, проведений за українськими законами і при будь-яких міжнародних спостерігачів референдум дав би результат на користь Путіна і РФ. Потрібно визнати, що Україна зазнала в мізках кримчан дуже важке ураження, опинившись не готовою до масованої пропагандистської атаки. Окупація свідомості не менш страшна, ніж анексія території. Людей реально змогли налякати, і вивітрити цей страх буде дуже важко, у багатьох випадках – неможливо", - відзначив Орлуша.

До речі, блогер розповів, де Путін може розв'язати нову війну.