ua en ru

"Параша табірна": мережа обурив туалет за мільйон в маріупольській школі

"Параша табірна": мережа обурив туалет за мільйон в маріупольській школі Фото: Туалет у школі Маріуполя (mariupolrada.gov.ua)

Українці вважають такі вбиральні такими, що принижують людську гідність

У мережі з'явилися знімки туалету в одній зі шкіл Маріуполя, ремонт в якому обійшовся бюджету в 1 млн грн. Користувачів обурила відсутність кабінок, передбачених санітарними нормами. Про це пише волонтер і активіст громадської організації "CONCORDO" Інна Юр'єва в Facebook.

"Р - гідність. Я сподіваюся, у вчительських туалетах теж відкриті кабінки? Маріуполь, 2017 рік. Школа №3. Ціна відремонтованого приниження людської гідності – 1 млн грн. Щоб ви всі потонули в цьому сортирі – починаючи від директора і закінчуючи мером", – обурено пише блогер.

"Параша табірна": мережа обурив туалет за мільйон в маріупольській школі

Скріншот поста облікового запису facebook.com/inna.yureva

Як повідомляє сайт Маріупольської міської ради, ці туалети проінспектував сам мер Вадим Бойченко. На ремонт санвузлів у цій школі виділили з місцевого бюджету 972 тис. грн., щоб нібито створити комфортні умови для школярів.

"Ми змінюємо підходи до гігієни в навчальних закладах, капітально ремонтуючи санвузли в школах. Цій проблемі не приділялась увага з моменту відкриття шкіл. Це дорого, але проблему необхідно вирішувати. Ми хочемо, щоб нашим дітям було зручно навчатися в школах, а головне безпечно для їх здоров'я", - заявив тоді градоначальник.

"Параша табірна": мережа обурив туалет за мільйон в маріупольській школі"Параша табірна": мережа обурив туалет за мільйон в маріупольській школі

Фото: Мер Маріуполя "інспектує" ремонт в туалеті школи (mariupolrada.gov.ua)

У коментарях користувачі підтримали активістку, жорстко висловлюючись про подібному ремонті. Адже без передбачених кабінок в туалеті учням буде, м'яко кажучи, некомфортно.

"Совок совком, параша лагерна, ні приватності, ні гідності", "Совкове ноу-хау в дії, тільки раніше це було подешевше", "Давайте заяву в прокуратуру напишемо? В кінці-кінців, це навіть не смішно, зовсім знахабніли", - з обуренням пишуть юзери.

"Параша табірна": мережа обурив туалет за мільйон в маріупольській школі

Скріншот коментарів поста облікового запису facebook.com/inna.yureva

Інші з сарказмом називають такі вбиральні розвиваючими "дух колективізму".

"І з одним можна триматися за руку", "Для директора і зауча", "Соромлюся запитати, він хоч тільки для однієї статі?" – запитують в коментарях.

"Зате в нових туалетних кімнатах з метою підвищення енергоефективності встановлять датчики руху на крани і LED-світильники. Також у вбиральнях з'являться бойлери, а під час роботи пришкільних таборів – ванночки для ніг", - з обуренням додала Юр'єва.

До речі, мережу підірвала пародія про українських "заробітчан" в Європі.