ua en ru

Великдень-2018: всі традиції святкових днів

Великдень-2018: всі традиції святкових днів Фото: Великдень-2018 (facebook.com/televsesvit)

В цей день не можна сваритися і лихословити

Що можна робити у Великодню неділю, а чого робити категорично не варто, розповідає сайт "Сьогодні".

В 2018 році Великодня неділя випала на 8 квітня. Цей день вважається святковим, тому існують деякі обмеження, звичаї і порядки, які варто дотримуватися в цей день.

Святкову неділю варто провести зі своїми близькими і відвідати церкву. А ось у гості можна вирушати вже з понеділка. За традицією, першим у дім повинен увійти чоловік.

В гості краще всього відправлятися не з порожніми руками, а принести з собою частування: паску, писанки та символічні подарунки. Крім того, можна підписати тематичну листівку.

У цей день заборонено займатися важкою фізичною працею: робити ремонт, прибирати, прати, працювати в городі. Суворо заборонено сваритися, ображати рідних і близьких, звинувачувати, лихословити і пліткувати.

Представники церкви вважають, що в цей день не можна займатися сексом, не можна вінчатися, не можна викидати те, що була освячено в храмі. Якщо це необхідно – то краще спалити або закопати в землю.

Крім того, не рекомендується в цей день відвідувати кладовище.

А ось одне крашене яйце краще залишити – воно буде приносить удачу.

За традицією, починаючи з великодньої ночі та наступні сорок днів прийнято "христосуватися", що означає замінити звичайне привітання на слова "Христос воскрес!" – "Воістину воскрес!".

Як свідчать історичні писання, по закінченню суботи, вночі, на третій день після страждань і смерті, Ісус Христос силою свого Божества, воскрес із мертвих.

Його людське тіло перетворилося, і він вийшов з гробу, не порушивши при цьому синедрионову печатку і не відваливши каменя. При цьому варта цього не помітила і якийсь час вони охороняли порожню труну.

Але потім з неба зійшов ангел, який відвалив камінь від дверей гробу і сів на ньому. Стражники, які охороняли гріб, побачили, що він порожній і спочатку застигли в жаху, а потім розбіглися.

В цей день, на світанку, Марія Магдалена, Марія Якова, Іоана, Саломія і інші жінки подалися до труни Ісуса Христа, прихопивши запашне миро, щоб помазати його тіло, так як не встигли цього зробити перед похованням.

Вони не знали, що до труни була приставлена варта і вхід в печеру запечатаний.

Першою до гробу прийшла Марія Магдалена, яка виявила, що гріб відкритий і в ньому немає тіла. Коли біля труни зібралися інші жінки, ангел, що спустився з небес, заспокоїв їх і сказав: "Не бійтеся, бо знаю, що Ісуса розп'ятого це ви шукаєте. Його немає тут. Він воскрес, як сказав ще будучи з вами".

Великодні крашанки в християнському традиції позначають Гроб Господній. Оболонка яйця символізує мертву оболонку, хоча усередині нього міститься нове життя.

У православній традиції звичай дарувати яйця пов'язують з легендою про яйце, подарованому Марією Магдаленою імператору Тиберію.

Марія Магдалена знайшла можливість з'явитися до імператора і подарувала йому яйце, пофарбоване в червоний колір, зі словами "Христос воскрес!". Вибір такого незвичайного подарунка виявився дуже простим – Марія Магдалена була дуже бідна, проте не хотіла з'явитися до імператора з порожніми руками. А забарвлення яйця повинно був привернути увагу імператора.

З тих пір, червоний колір є традиційним на Великдень, він символізує кров розіп'ятого Христа.

До речі, священик розповів, що чекає не дотримують пост українців.

Рекомендуємо переглянути: Найнезвичайніші пасхальні традиції світу

video.rbc.ua