ru ua

Пацієнтів прив'язують: в мережі розповіли про жахливі умови в психіатричній лікарні Чернігівської області (фото)

Пацієнтів прив'язують: в мережі розповіли про жахливі умови в психіатричній лікарні Чернігівської області (фото) Колаж РБК-Україна

Фахівці перевірили стан лікувально-профілактичної лікарні

Моніторингова група НПМ (національного превентивного механізму) перевірила комунальний лікувально-профілактичний заклад "Валківська психіатрична лікарня" Чернігівської обласної ради. Про це повідомляє notorture.org.ua.

На час візиту в установі було 127 пацієнтів, більшість з яких живуть в лікарні понад рік: 17 з 35 жінок і 25 з 32 чоловіків.

Зазначається, що п'ятеро людей фактично проживають у лікарні з 2005 року. Серед них глухонімий чоловік, якого підібрали у 2007 році на вокзалі. У нього немає документів і йому не забезпечені жодні соціальні гарантії.

Пацієнтів прив'язують: в мережі розповіли про жахливі умови в психіатричній лікарні Чернігівської області (фото)

Фото: notorture.org.ua

Також члени моніторингової групи виявили, що пацієнтів прив'язують до ліжка.

Законодавством фізичне обмеження при наданні психіатричної допомоги, як метод запобігання небезпечних дій з боку людини, не заборонено. Однак правила, що дозволяють уникнути при цьому жорстокого поводження, ігноруються. Журнал реєстрації таких випадків існує, а от записів у ньому немає.

Пацієнтів прив'язують: в мережі розповіли про жахливі умови в психіатричній лікарні Чернігівської області (фото)
Пацієнтів прив'язують: в мережі розповіли про жахливі умови в психіатричній лікарні Чернігівської області (фото)

Фото: notorture.org.ua

Крім того залишається невідомим, чи давали свою згоду пацієнти, госпіталізовані в добровільному порядку до 2018 року, оскільки у медичних картках згода відсутня.

За даними комісії, рішення суду про продовження госпіталізації в примусовому порядку виноситься з порушенням - після піврічного строку примусового утримання пацієнта. Ані пацієнти, ані їхні представники в судових засіданнях участі не беруть.

Варто відзначити, що в психіатричній лікарні немає позитивного терапевтичного середовища. Приміщення пофарбовані в темні кольори, деякі палати розраховані на 14 осіб. У палатах старі танкові ліжка, пошкоджені матраци, постільна білизна і взагалі немає меблів.

Особисті речі пацієнтам зберігати ніде, оскільки шафи та індивідуальні тумбочки відсутні.

У більшості пацієнтів взагалі немає особистих речей та засобів гігієни.

Білизна та одяг - колективні, їх забезпечують благодійники - після лікарняної пральні їх видають за принципом "кому що дістанеться".

Гаряча вода відсутня з кінця опалювального сезону у зв'язку з суперечкою з постачальником послуг газу.

Душових всього дві, обидві старі. Вони розташовуються в жіночому і чоловічому двориках і зроблені власними зусиллями. Душові обслуговують понад півсотні людей.

В установі виявлено грубі порушення санітарних норм. Вечерю на кухні приготована в 12:00 дня і зберігається на плиті при високій температурі повітря.

Продукти утворюються і зберігаються без супровідних документів.

"Добові проби, журнал бракеражу готової продукції, журнал персоналу відсутні. У підсобних приміщеннях персоналу зберігається все – від одягу і предметів побуту до свіжої риби та інших харчових продуктів", - відзначили в матеріалі.

Наголошується, що комісія НПМ готує звіт, який буде направлений керівництву Чернігівської облдержадміністрації та Міністерству охорони здоров'я України.

Раніше повідомлялося, що студентів київського Вишу змушують жити в жахливих умовах.

Нагадаємо, відомий громадський діяч показав жахливий стан гуртожитку одного з найкращих вузів.

До речі, в мережі показали жахливі умови української лікарні.

Як розпізнати ознаки серцевого нападу і надати першу допомогу (відео: STYLER.rbc.ua)