Перехід на зимовий час: Коли переводять годинники в Україні
Коли переводять годинники на зимовий час 2017 - в матеріалі Styler.
Коли переводять годинники в Україні, як це зробити правильно, як впливає на здоров'я перехід на зимовий час - питання, які щорічно цікавлять українців з настанням жовтня. Детально про переведення годинника на зимовий час 2017, в яких країнах практикують сезонний час, і як відбивається зміна режиму на самопочутті розповімо далі.
Коли переводять годинники в Україні 2017
Переведення стрілок годинника в Україні здійснюється двічі на рік. У березні відбувається перехід на літній час, а в жовтні починається зимовий. Зміна сезонного часу регламентована постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 "Про порядок нарахування часу в Україні". Згідно з документом, перехід на зимовий час здійснюється о четвертій годині ранку в останню неділю жовтня, а літній сезонний час починається в останні вихідні березня.
Таким чином, 29 жовтня, 04:00 - дата, коли переводять годинники на зимовий час 2017. Стрілки годинника переводяться на одну годину назад.
Ніч з суботи на неділю 29 жовтня стане трохи довше, що дасть додаткову можливість відпочити. Однак в цілому медики називають перехід на зимовий час депресивним періодом, який може негативно відбитися на здоров'ї та самопочутті.
Фото: Перехід на зимовий час 2017 - 29 жовтня (pixabay.com)
Перехід на зимовий час: де ще відбувається зміна сезонного часу
Головною причиною, через що почали переводити годинник з настанням осені, була економія електроенергії, адже при переході на зимовий час світловий день трохи збільшується. Практикувати сезонний час почали в Англії на початку ХХ-го століття. Приклад англійців згодом наслідували США і ряд інших держав, кількість яких щороку зростала.
У сучасному світі ситуація змінилася. Енергоресурси використовуються цілодобово, тому в деяких країнах порахували, що пояснювати перехід на зимовий час економією не виправдано, і відмовилися від переведення годинників. За постійним часом живуть в Бразилії, Китаї, Японії, Ісландії, Росії, Білорусі, Армені, Азербайджані, Казахстані, більшості країн Африки, а також в деяких штатах США.
Перехід на зимовий час здійснюється майже в 100 державах світу. У період, коли переводять годинники в Україні 2017, на зимовий час також перейдуть в більшості країн Європи, США, Канаді, Мексиці, Ірані, Ізраїлі, Австралії (в південній частині материка), Новій Зеландії та ін.
Фото: Переведення годинників (pixabay.com)
Зимовий час 2017: вплив на здоров'я і як підготуватися до перехідного періоду
Лікарі називають період зміни сезонного часу несприятливим для здоров'я, особливо для деяких категорій людей (особи похилого віку та діти, люди з хронічними захворюваннями серця і нервової системи). Велику роль відіграє психологічний фактор, тому що із закінченням літнього часу люди підсвідомо чекають початку холодів, похмурих і темних днів. Це може привести навіть до виникнення депресивного стану. Тому, щоб уберегти себе від стресу і поганого настрою, слід заздалегідь підготуватися до переведення годинників восени.
Адаптація до нового режиму дня, як правило, відбувається протягом тижня. В даний період важливо дотримуватися певних правил. По-перше, медики рекомендують за 7 днів до переходу на зимовий час почати лягати спати на 15 хвилин пізніше звичайного. Це допоможе поступово зрушити фізіологічні ритми сну. Також варто трохи змістити час останнього прийому їжі. Потрібно обмежити вживання алкоголю і кофеїну, а також жирної їжі. Фахівці радять перед сном приймати розслаблюючу ванну. Важливо регулювати освітлення в кімнаті: ввечері воно повинно бути м'яким і приглушеним, а відразу після пробудження потрібно відкривати штори.