ru ua

Перепис населення в Україні: названі дата, ціна та деталі

Перепис населення в Україні: названі дата, ціна та деталі Фото: УНІАН

Рахувати українців будуть з допомогою інноваційних технологій

Перепис населення в Україні заплановано на 2020-й рік. Кабінет міністрів України 18 квітня створив міжвідомчу комісію, яка буде відповідальною за процес, координуватиме дії місцевої влади та уряду. До комісії увійдуть заступники практично всіх міністерств, голова Держміграційної служби та керівник Держстату, повідомляє "Сегодня".

Віце-прем'єр-міністр Степан Кубів, який очолить спецкомісію, заявив, що перепис населення буде вестися, в тому числі, з допомогою цифрових технологій.

"Одним з блоків роботи спецкомісії стане підготовка рекомендацій щодо перегляду технологій перепису населення. Крім перепису з допомогою традиційних паперових бланків, які може зчитувати комп'ютер, зараз в європейській практиці використовуються інші інноваційні технології. Зокрема, переносні електронні носії, інтернет та інші види зв'язку", — розповів він.

У виданні відзначили, що українців рахували лише один раз - у 2001 році. Тоді населення нашої країни складало 48 млн 457 тис. осіб.

Згідно з правилами ООН, підрахунок потрібно повторювати хоча б кожні десять років, а тому наступний перепис був запланований на 2012 рік. Через брак грошей у бюджеті, а потім і російську агресію, перепис відклали на 2020-й.

У минулому році вартість процесу оцінили в мільярд гривень, однак пізніше Мінфін озвучив нову цифру – 2 млрд 244 млн грн.

Раніше повідомлялося, що більше 70% українців у Польщі не працюють на задекларованої роботі.

Хайп-таксі #17: скільки грошей вам потрібно для життя (відео: РБК-Україна)