ua en ru

Пінгвіни та кити: в МОН розробили "полярну" вишивку до свята (фото)

Пінгвіни та кити: в МОН розробили "полярну" вишивку до свята (фото) Колаж РБК-Україна

Організатори вирішили, що Антарктика повинна мати свій орнамент вишиванки

Міністерство освіти і науки України та Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ) до Дня вишиванки розробили дизайн української сорочки для Антарктики. Про це передає Урядовий портал.

На незвичній українській вишиванці будуть зображені пінгвіни, кити та ім’я антарктичної станції "Академік Вернадський". Центральне місце займає логотип станції з двома пальмами та сонцем.

"Україна посідає особливе місце в Антарктиці – ми є однією з 28 країн-учасниць Договору про Антарктику (загалом його учасниками є 47 держав), що мають право вето на будь-яке рішення, пов’язане з долею крижаного континенту. Кожен регіон, де представлені українці, має свій особливий орнамент. Ми вирішили, що й Антарктика повинна мати свій, що пов’язуватиме його з нашою державою. Сподіваюся, що з часом цей орнамент житиме своїм життям, змінюватиметься та розвиватиметься – як у кожному з регіонів нашої держави", – розповіла міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Пінгвіни та кити: в МОН розробили "полярну" вишивку до свята (фото)

Фото: Вишиванка для Антарктиди (facebook.com/UAMON)

НАНЦ планує, що вишиванка може стати елементом популяризації України та заохоченням для українських полярників.

"Станція "Академік Вернадський" протягом трьох місяців має туристичний період. Впродовж цього часу вона приймає близько 4 тисяч туристів, які можуть придбати туристичну продукцію. Ми хочемо, щоб полярна вишиванка продавалась там, але поки є багато логістичних та юридичних питань, які потрібно вирішити. З наступного року ми також плануємо, щоб кожен полярник отримував свою вишиванку, вирушаючи в експедицію. Це буде приємним заохоченнямм, – розповів очільник НАНЦ Євген Дикий.

Свято національного українського одягу відзначається щорічно в третій четврег травня. В 2018 році День вишиванки припадає на 17 травня.

Історія цього самобутнього свята почалася дванадцять років тому, коли студентка Чернівецького національного університету, Леся Воронюк, запропонувала всім своїм одногрупникам в один з днів одягнутися у вишиванки. Дівчину надихнув на цю ідею однокурсник, який регулярно носив вишиту сорочку. До акції долучилися не лише студенти, а й викладачі, а в наступні роки вона стала популярною по всій Україні і навіть за її межами.

Раніше повідомлялося, що народні депутати України долучилися до відзначення Дня вишиванки 2018 і прийшли на засідання Верховної Ради в національних сорочках.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні