ua en ru

Письменник Андрухович розповів, які позитивні зміни принесла Революція Гідності

Письменник Андрухович розповів, які позитивні зміни принесла Революція Гідності Фото: Юрій Андрухович (facebook.com 111mist)

"З'явилися гроші на культуру, і ці гроші порівняно чималі"

Український письменник Юрій Андрухович розповів, які позитивні зміни для українців принесла Революція Гідності. Про це він повідомив в інтерв'ю виданню "Аргумент".

"Українська музика в радіопросторі. Українські фільми в кінотеатрах, їх більшає. Українська книжка, якої теж більшає і в якої більшає читацтва. З’явилися гроші на культуру, і ці гроші порівняно чималі. Думаю, що всі ці позитиви означають значно більше, ніж декому здається, бо це — культурні підвалини для буття кожної сучасної нації", - сказав Андрухович.

Безвізовий режим - це досягнення Майдану, запевнив письменник.

"Далі. Звичайно ж, безвіз. Для країни, 69 відсотків населення якої ще донедавна жодного разу в житті не бували за жодним кордоном, це прорив. І його наслідки повною мірою спрацюють десь уже протягом найближчого десятка років. Загалом — те, що працює Асоціація з ЄС. Те, що вона не виявилася просто якимось нікчемним і мертвонародженим ґросбухом", - запевнив Андрухович.

Також письменник нагадав, що є сторони, які зміни ще не торкнулися.

"Тут усе зводиться передусім до того ж: правоохоронна система. Диявол сидить у судах, прокуратурах, поліційних управліннях. Усе це й далі працює неефективно, корумповано, з відчутним проросійським ухилом і в дуже саботажному стилі. І в той же час — які маєтки, які лімузини, які подарунки «своїм від своїх»! Це ж явно не на легальні заробітки, хоч які б вони були високі. Такий стан речей жахливо деморалізує су­спільство", - зізнався Андрухович.

Читайте також відомий письменник розповів про реалії сучасної Росії.