Не треба плекати ілюзій: вчений розвінчав міфи про запаси води в окупованому Криму
Експерт вважає, що не варто витрачати гроші на проекти, які вирішать проблему з водою
Декан географічного факультету Таврійського академії КФУ імені в. І. Вернадського Борис Вахрушев заявив, що в Північно-Кримському каналі практично не залишилося прісної води. Про це він повідомив під час прес-конференції у Сімферополі у відповідь на слова російських науковців, пише видання "Новини Криму".
Він зазначив, що Північно-Кримський канал працював протягом 30 років і рівень витоків був до 30-40%.
"Деякі експерти заявляють про те, що Північно-Кримський канал працював 30 років і були витоки до 30-40%, і цікаво, скільки ж води від каналу надійшло в надра і чекає свого господаря? Але я кажу — нічого там не залишилося. Хоча РАН і геологи, мало знайомі з нашим регіоном, наполягають на збереженні цих запасів. Вони вже всі спрацьовані, вже цих запасів немає і на них сподіватися нічого", — сказав учений.
Він пояснив, що безглуздо зараз витрачати гроші на різні проекти, які виконують рішення "водного питання" в окупованому Криму, так як запасів практично не залишилося.
"Приходять величезні багатомільярдні проекти для пошуків цієї води. Мені довелося навіть різко виступити і сказати, що ці ілюзії більше питать не треба і гроші витрачати теж не можна, там немає цієї води", — резюмував Вахрушев.
Нагадаємо, Україна раніше забезпечувала до 85% потреб півострова в прісній воді саме через Північно-Кримський канал. Ця вода забезпечувала полив для 140 гектарів сільськогосподарських угідь. З 2014 року подача води з Дніпра на Кримський півострів перекрита шлюзом, побудованим до Перекопського перешийка.
До речі, раніше ми повідомляли про те, що експерти вказали на проблеми, які принесло з собою будівництво Кримського мосту.
А також писали про те, що в окупованому Криму виникла загроза серйозної екокатастрофи.