ru ua

Чому політики не виконують свої обіцянки: коментар психіатра

Чому політики не виконують свої обіцянки: коментар психіатра Фото: Психіатр Тіна Берадзе (facebook.com/Аніма.Рівне)

Будь-яка влада змінює людей

Відомий психіатр, член Асоціації випускників Медичної школи Гарвардського університету, найбільш висококваліфікований фахівець в Україні, послугами якого користуються українські політики, Тіна Берадзе, розповіла чому політики не виконують свої передвиборчі обіцянки. Про це пише "24 канал".

"Останні дослідження довели, що влада фізіологічно змінює мозок, що призводить до викривлення світогляду та зміни цінностей у політиків", - повідомила психіатр і підкреслила, що будь-яка влада змінює будь-яку людини в будь-якій країні.

"Ну, подивіться, що відбувається. Як Вам здається? Людину змінює влада. Мозок змінюється. Ось реально змінюється, саме фізіологічно. І коли у тих, хто прийшов до влади, змінюється мозок, у них змінюється і система цінностей. Ну, все ж політики не можуть так поголовно брехати, правильно? Поки вони йшли до влади – вони одні. Ідеї у них одні, підходи. Потім – все змінюється разом з мозком", - сказала психіатр.

Тіна Берадзе вважає, що людям не можна давати абсолютну владу.

"Будь-яка влада змінює будь-яку людину в будь-якій країні. Фізіологію ніхто не відміняв. Висновок: не можна давати людям абсолютну владу", - пояснила Берадзе.

За її словами, ці зміни відбуваються не на все життя і через деякий певний час після втрати влади людина повертається до свого стандартного положення.

"Потім це проходить, звичайно. Сім'я Ющенка після закінчення президентського терміну ще місяців шість думала, що Віктор ще президент. Потім, врешті-решт, дійшло. Я не жартую, потім вони почали розуміти і адаптуватися", - додала психіатр.

Вона пояснила свою теорію на прикладі побіжного президента Януковича.

"Якщо Янукович говорив, що він легітимний і живий - він не жартував, він описував його власну реальність, в якій він все ще президент", - навела приклад Берадзе.

"У всіх своя картина світу. Навіть коли переді мною сидить маніяк-вбивця - він щиро вірить у свою правоту, у нього є цілком логічне для нього пояснення, що він робить. Інше питання - наскільки це прийнятно для соціуму", - зазначила психіатр.

До речі, блогер розповіла, як церква "зомбує" населення Донбасу.