ua en ru

Не піддаються лікуванню: лікар озвучив ускладнення при кору

Не піддаються лікуванню: лікар озвучив ускладнення при кору Колаж РБК-Україна

Деякі можуть призвести до інвалідності

У період гострої спалаху кору в Україні, під час якої нові хворі реєструються практично кожен день у всіх регіонах, мешканців цікавить, які саме ускладнення може викликати ця заразна хвороба. На це питання відповів головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров'я з питань епідеміології та імунопрофілактики Київської ОДА Сергій Мартинчук у своєму інтерв'ю для видання "Вести".

Він пояснив, що кір – це дуже складний нейровирус, який може вразити кору головного мозку і викликати такі страшні ускладнення, як енцефаліт і корову пневмонію.

"Кір — це надзвичайно складний нейровирус, який вражає кору головного мозку, викликає енцефаліт, призводить до інвалідності та смерті. Особливо небезпечний він для дорослих людей, у яких він здатний викликати слабоумство. Такі хворі закінчують своє життя в психіатричних лікарнях. Але, як і багато інших вірусів, наприклад, грип, кір небезпечний насамперед ускладненнями, які є основною причиною смертності при цій хворобі. Смертність пов'язана з вкрай важкою формою корової пневмонії: хворі вмирають у реанімації, тому що ці пневмонії не піддаються лікуванню. Причому її рівень дуже насторожує. Якщо в минулому році від кору померло 16 осіб, то за три тижні цього року — вже п'ятеро", - пояснив Мартинчук.

Він зазначив, що симптоми кору можуть бути дуже розмитими, але при будь-якій складності захворювання присутня лихоманка, кашель, нежить, кон'юнктивіт і висип.

"З'являється висип завжди з верхньої частини тіла, з голови, і потім опускається до низу. Крім того, висип може проявлятися у вигляді плям Бельського-Філатова-Коплика, які покривають слизову рота зсередини і нагадують залишки манної каші", - розповів лікар.

Також він звернув увагу, що при виникненні цих симптомів потрібно негайно звернутися до лікаря. І хоча специфічного лікування від кору не існує, медики допоможуть зняти симптоматику і підтримати організм пацієнта.

"Важливо підкреслити, що ми говоримо виключно про підозру на кір. Адже діагноз виставляється не тільки клінічно, він повинен бути підтверджений лабораторно. Тобто робиться аналіз на визначення наявності вірусу в крові, і тільки так встановлюється остаточний діагноз. Звичайно, при підозрі на кір лікування починають негайно, не чекаючи результатів аналізів", - додав Мартинчук і нагадав, що вакцинація допоможе уникнути ускладнень.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Львові 16-річна дівчина впала в кому, так як у неї не було щеплення від кору.

А також розповідали про те, що українцям розповіли про перші ознаки кору.