ua en ru

Підозрюваний у вбивстві Нємцова пояснив, чому не винен

Підозрюваний у вбивстві Нємцова пояснив, чому не винен Фото: Борис Нємцов (facebook.com/zhanna.nemtsova)

Колишній боєць чеченського батальйону розповів, що його змусили зізнатися тортурами

Підозрюваний у вбивстві російського опозиційного політика Бориса Нємцова колишній боєць чеченського батальйону МВС Росії "Сєвєр" Заур Дадаєв заявив, що не винен. Про це він розповів в інтерв'ю російському телеканалу "Дождь".

Він зазначив, що не став би чинити злочин прямо біля Кремля і додав, що його змусили зізнатися тортурами .

За його словами, він регулярно звертається в прокуратуру, щоб шляхом справедливого розслідування була доведена його невинність.

Підозрюваний у вбивстві Нємцова пояснив, чому не винен

Фото: Заур Дадаєв (Кадр з відео YouTube/TV Center)

"Зрозумійте, я офіцер, я не ідіот - скоювати цей злочин прямо навпроти Кремля. Я був військовим, але на момент затримання вже звільнився. Я писав заяви в прокуратуру, уповноваженому з прав людини, щоб розгляд був справедливим, але нічого не можу домогтися, листи повертаються моєму ж слідчому. Я не винний, але свідчення дав під тортурами. Мені сказали, що я звідси не вийду, друга мого вбили при затриманні (Шаванова - Прим. ред.). І мої друзі-брати себе обмовили (Губашеви - Прим. ред.). Ви подивіться відео уважно, я там нервую, це помітно. Там із зворотного боку в дверях стояли люди в масках", - розповів Дадаєв.

Він повідомив, що не згоден з вердиктом присяжних, і переконаний, що їх рішення підлаштовано.

"Мене тримають ні за що. Привезли побитим. Мене били струмом, катували - у протоколі сказано, що затримали 5, а доставили 7 березня, як ви думаєте, де я був два дні? Я вірю в Аллаха, все, що відбувається, це покарання, може, я нагрішив занадто. Може, мені треба було корів пасти, а не 11 років по лісах бігати, захищати Росію. Тут сидиш за найгучніший злочин, який не скоював, присяжні винесли вердикт. Їх продавили, а всіх, хто щось розумів, видалили. І вам не здається підозрілим, що вони три дні думали? Що там думати? 26 запитань", - додав Дадаєв.

Нагадаємо, опозиційний російський політик Борис Нємцов був убитий у Москві 27 лютого 2015 року на Великому Москворецькому мосту.

Раніше Дадаєв зізнався, що стріляв у Нємцова кілька разів.