ua en ru

Погроми і різанина: на росТБ створили черговий міф про українську історію

Погроми і різанина: на росТБ створили черговий міф про українську історію Колаж РБК-Україна

Російські пропагандисти "пройшлися" по Симону Петлюрі

В ефірі пропагандистської передачі на ростб президент Фонду "Інститут регіональних проектів і законодавства" Борис Надєждін відзначився своїми висловлюваннями про "звірства Петлюри". Про це передає "Обозреватель".

"Я з повагою ставлюся до прагнення української держави створити якусь свою історію, знайти там якихось героїв. Але, слухайте, навіщо піднімати на щит - гаразд Бандеру - ми вже все знаємо, але Петлюру! Що таке Петлюра? У мене така особиста сімейна історія: коли Петлюра був на чолі цього українського націоналістичного держави, 1918-1920 роки, в Україні палахкотіли єврейські погроми зі страшною силою", - заявив пропагандист.

Надєждін стверджував, що його родина постраждала від "звірств петлюрівців" в Єлисаветграді (Кропивницький).

"Прийшли петлюрівці, вирізали містечко. Моя прабабуся в колодязі сховалася з моїм дідом, грудною дитиною на руках, і добу просиділа. Чекала, коли там все затихне. Вони пішли. І так врятувалися", - стверджував він.

Погроми і різанина: на росТБ створили черговий міф про українську історію

Фото: Симон Петлюра (TV.ua)

За його словами, вбивство Петлюри в Парижі в 1927 році здійснив єврей нібито в помсту за погроми в Україні.

"Тому що були представлені документи про те, що Петлюра ці погроми якщо не організовував, то покривал. Який жах! Знайдіть краще героїв. Навіщо ось цей Петлюра, розумієте, ну навіщо? Ось я зрозуміти не можу", - вважає пропагандист.

Зазначимо, що під час Громадянської війни (1917-1920 років) на території колишньої Російської імперії дійсно були випадки єврейських погромів. Але нападали на єврейське населення, в основному, сили білогвардійського руху.

Петлюра ж перешкоджав будь-яких проявів антисемітизму в українських військах.

Нагадаємо, що відомий український журналіст Роман Цимбалюк привів в сказ російських пропагандистів в ефірі однієї з програм на ростб.