ua en ru

"Політичні спекулянти": В'ятрович висловився про використання "георгіївських стрічок" в Україні

"Політичні спекулянти": В'ятрович висловився про використання "георгіївських стрічок" в Україні Фото: Володимир В'ятрович (РБК-Україна)

Він нагадав, що "георгіївська стрічка"- заборонена в Україні

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович прокоментував ймовірність використання "георгіївських стрічок" в Україні у Дні пам'яті за загиблими у Другій світовій війні. Про це глава УІНП заявив в ефірі каналу "Прямой".

За його словами, політичні спекулянти будуть намагатися використовувати заборонену символіку на заходах 9 травня для створення провокацій.

"Завтра (9 травня) можливі різного роду провокації. Сподіваюся на активні дії українських правоохоронних органів, які не дозволять використовувати заборонену символіку", - зазначив В'ятрович.

Історик нагадав, що так звана "георгіївська стрічка" і комуністичні символи – заборонені в Україні.

"Переконаний, що спроби використовувати ці символи - це політичні провокації, які не мають нічого спільного із вшануванням загиблих або повагою до живим ветеранам війни", - вважає глава УІНП

"Давайте зробимо так, щоб завтра не було соромно, зокрема тим живим учасникам війни. Давайте не дозволимо різного роду політичним спекулянтам перетворити 9 травня в політичне шоу", - додав В'ятрович.

Раніше повідомлялося, що Володимир В'ятрович прокоментував скандальний ролик українського телеканалу до 9 травня.

За його словами, треба в першу чергу говорити про пам'яті і примирення, а не придумувати історії про те, нібито якісь вулиці в Києві названі на честь вбивць.

День пам'яті та примирення - новий державний свято в країні