ua en ru

Політика заміщення росіянами: у Криму помітили небезпечну тенденцію

Політика заміщення росіянами: у Криму помітили небезпечну тенденцію Фото: Шлюб (pixabay.com/Meditations)

Історик нагадала, звідки з'явився міф про "ісконно рускій Крим"

У Севастополі похвалилися рекордною порівняно з сусідніми регіонами Росії кількістю зареєстрованих шлюбів на одну тисячу чоловік. Про це повідомляє прес-служба підконтрольного Кремлю уряду міста з посиланням на начальника управління міського РАГСу Ірину Жарикову, передає "Крим.Реалії".

Повідомляється, що в 2017 році в окупованому місті зафіксували більше чотирьох тисяч записів про укладення шлюбу. При цьому чверть всіх пар – не севастопольці, а іноземні громадяни та жителі російських регіонів.

В анексованому Криму за минулий тиждень одруження оформили 257 пар, з них 77 зареєструвалися в Сімферополі.

Член ініціативної групи кримчан, голова громадської організації "Шторм" Олена Антонова зазначила, що укладення шлюбу в Криму в результаті призводить до маси проблем на підконтрольній Україні території.

"Здебільшого кримчани не замислюються, що укладені на півострові шлюби не мають юридичної сили ніде, крім як в Росії. Проблеми, як правило, починаються з оформленням документів на дітей на материковій Україні: з'ясовується, що шлюб недійсний і потрібно укладати його по-новому. В результаті виникають ситуації, коли через цю плутанину з документами у матері і дитини виходять різні прізвища і доводиться доводити батьківство. Процес це довгий, і щоб привести все в порядок, доводиться витратити багато часу і грошей. На жаль, незважаючи на реформи, Міністерство юстиції України не полегшує життя мешканцям тимчасово окупованих територій", - зазначила Антонова.

Кримський історик Гульнара Абдулаєва переконана, що Росія веде послідовну демографічну політику заміщення кримчан росіянами.

"Після 1944 року ми вже спостерігали, як в Криму заміщали населення, а ще раніше це сталося в 1780-х. Росія завжди проводить одну і ту ж політику заміщення на захоплених територіях – як тоді, так і зараз. Їй потрібно заселити як можна більше людей в Крим, щоб у шлюбах народжувалися діти, які будуть вважати себе корінними жителями півострова. Так вже відбувалося – звідси і з'явився міф про "ісконно русскій Крим", - підкреслила історик.

"Взагалі, в Криму не можуть жити дуже багато людей, він не пристосований для такого населення. Сьогодні там уже понад 2 мільйони (жителів – ред.), і приїжджає все більше, причому і військові, і цивільні. Я все ж сподіваюся, що вони не вкоріняться в Криму, тому що ситуація може змінитися в будь-який момент", - зазначила Гульнара Абдулаєва.

На думку члена Меджлісу кримськотатарського народу, голови Комітету захисту прав кримськотатарського народу Ескендера Барієва, Україні слід розібратися з особливостями майбутньої деокупації Криму вже зараз.

"Згідно з положеннями Женевської конвенції, держава-окупант не має права заміщати населення на захопленій території. Ми фіксуємо всі ці факти, щоб передавати інформацію в міжнародні організації і продовжувати тиснути на Росію на всіх рівнях. Не тільки укладені там шлюби недійсні, але і всі угоди про купівлю-продаж нерухомості і так далі. Нам треба вже зараз так прописати законодавство України, щоб потім росіяни, які приїхали у Крим, скоріше покинули його і залишили нас у спокої. Навіть відступаючи з захопленої території, Кремль спробує залишити там свою "п'яту колону". Тому я закликаю якнайшвидше прийняти закони про деокупацію та про колабораціонізм в Криму", - заявив Барієв.

До речі, спливла цікава деталь про громадянство ватажків "ЛДНР" і Криму.