ua en ru

Поліцейські могли врятувати залишених дітей, але не захотіли ризикувати

Поліцейські могли врятувати залишених дітей, але не захотіли ризикувати Фото: Поліцейські могли врятувати дітей (focus.ua)

Двоє дітей, кинутих матір'ю, перебували без їжі в замкненій квартирі дев'ять днів

Незважаючи на те, що законного права розкривати квартиру самостійно у правоохоронців не було, вони могли допомогти замкнутим дітям. Про це повідомив голова правління "Міжнародної Ліги захисту прав громадян", правозахисник Едуард Багіров "Обозревателю".

"В даному випадку сусіди проявили пильність і викликали поліцію, розраховуючи на те, що поліцейські прийдуть і зможуть з'ясувати ситуацію, надати максимальну допомогу. Але поліцейські дійсно не мають законного права відкривати двері, входити у приміщення", - підтвердив правозахисник.

Втім ,поліцейські могли звернутися в ЖЕК, запросити спеціаліста по відкриванню замків і врятувати дітей.

"Вони могли викликати представника Жеку, сусідів, дільничного інспектора, запросити фахівця, який відкриває замки, і все-таки увійти в приміщення в присутності свідків, задокументировав це все", - зазначив Багіров.

"Якщо виявиться, що в закритому приміщенні знаходяться літні люди, інваліди, діти, навіть тварини – собаки або кішки - це є обгрунтуванням законності їх дій. Ніхто не дорікнув би поліцейського, якби він зайшов у приміщення і врятував дітей", - додав правозахисник.

Оскільки чітких нормативних актів та законів, які регламентують поведінку поліцейських у подібних випадках немає, то господарі квартири могли б написати скаргу в суд.

"Поліцейські не виявили відповідальності, наполегливості, не захотіли ризикувати, побоюючись можливих правових наслідків",- підсумував Багіров.

До речі, омбудсмен заявив, що бабуся і сусіди знали про покинутих у зачиненій квартирі дітей.