ua en ru

Поліція відреагувала на вбивство рисі на Закарпатті

Поліція відреагувала на вбивство рисі на Закарпатті Фото: Рись (facebook.com/zk.npu)

Лісничому загрожує штраф або обмеження волі

На Закарпатті лісничі Рахівського лісничого господарства вбили карпатську рись, яка занесена до Червоної книги. Поліція Рахівського відділення розпочала кримінальне провадження за фактом незаконного полювання на території району. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Закарпатської області в соцмережі Facebook.

У вівторок, 14 листопада, співробітники Рахівського відділення поліції під час моніторингу ЗМІ та соцмереж виявили фото з вбитими тваринами, полювання на яких заборонено на Закарпатті.

"Правоохоронці розпочали перевірку за даним фактом та відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 248 ККУ, тобто незаконне полювання", - повідомили у поліції.

Відзначається, що таке правопорушення карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого.

"Поліція встановила особу, яка зображена на фото. Оскільки чоловік є посадовою особою лісового господарства, на час проведення слідства його відсторонили від виконання обов’язків. Слідчі дії тривають, правоохоронці встановлюють всі обставини даної події", - додали у відділі коммунікацій.

Поліція відреагувала на вбивство рисі на Закарпатті

Скріншот поста (facebook.com/zk.npu)

Раніше повідомлялося, що на Закарпатті лісничі вбили рись і виставили фото мертвої тварини в соцмережі.

В мережі поширилося фото, де лісничі Рахівського лісничого господарства Віктор Кабаль та його син Микола хизуються фотографіями вбитої карпатської рисі, яка внесена до Червоної книги. Про це повідомила журналіст Галина Плачинда на своїй сторінці в Facebook.

"Ах, у Карапатах сніг! І син лісничого Державного підприємства "Рахівське лісове державне господарство" на прізвище Кабаль розпочав полювання на червонокнижну рись. "Едельвейсом цвіте Закарпаття моє". А може, це хтось із високих чиновників собі опудало у баньку замовив? Згідно з даними Червоної книги, в українських Карпатах лишилося всього 350 особин цієї прекрасної тварини", - написала Плачинда.

"Корупціонери борються з корупцією, відділ по боротьбі з наркотиками кришує наркоманів, відділ по боротьбі з контрабандою очолює контрабанду, а лісничі є першими браконьєрами у лісі! Лісничий Устерівського лісництва Рахівського району Кабаль Володимир разом із сином вполювали червонокнижну рись і ще й хизуються цим. Це ж якими клінічними ідіотами потрібно бути? І знову ж таки! Це впевненість у безкарності! Відсутність порядку, правил і невідворотності покарання!", - сказано в повідомленні закарпатської спільноти "Йовбак" на своїй сторінці в Facebook.