ua en ru

У Польщі дорогу полагодили уламками пам'ятника воїнам УПА

У Польщі дорогу полагодили уламками пам'ятника воїнам УПА Фото: у Польщі зруйнували пам'ятник воїнам УПА (portalprzemyski.pl)

Поляки боялися, що українці зберегли б уламки монументу і "зробили б з них реліквію"

У польському селі Грушовичи, яке знаходиться поруч з української кордоном, залишки від пам'ятника воякам УПА використовували для ремонту доріг. Про це в інтерв'ю виданню naTemat.pl повідомив голова гміни Януш Слабицкий.

"Камені утилізували. Вони служать польському суспільству. Ними посипали дороги", – сказав Слабицкий.

За словами поляка, таке рішення було прийнято тому, що, на його думку, українці зберегли б уламки монументу "зробили б з них реліквію".

"Тому я запобіг цьому. В іншій ситуації я повернув би ці камені, але знаючи, до чого це призводить, ми зробили так, як я сказав", - зазначив Слабицкий.

Він додав, що на відновлення цього пам'ятника "немає жодного шансу". За словами Слабицкого, це було б можливо тільки у випадку зміни влади в регіоні.

Нагадаємо, що посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що під час зустрічі співголів Консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерского обговорювалося питання про відновлення зруйнованих українських пам'яток на півдні Польщі.

За словами українського посла, в Польщі було сплюндровано близько семи українських пам'яток і їх відновлення буде відбуватися крок за кроком, з урахуванням особливостей кожного конкретного випадку і всіх юридичних процедур.

Дещиця підкреслив, що позитивне сприйняття УПА в Україні в жодному разі не означає антипольських настроїв, а, насамперед, сприймається як формація, яка боролася за державність України проти радянської агресії.

Також повідомлялося про те, що у варшавському аеропорту імені Шопена повісили мапу Польщі, до складу якої увійшли Західна Україна, Західна Білорусь і частина Литви (регіон навколо Вільно, сучасний Вільнюс, який до 1939 року був у складі Польщі). Зокрема, польським містом був відзначений Львів.