ua en ru

У Польщі можуть узаконити демонтаж українських пам'ятників

У Польщі можуть узаконити демонтаж українських пам'ятників Фото: Пам'ятник Шевченку в Польщі (УРА-Інформ)

Рішення Сейму може негативно вплинути на відносини з нашою країною

В Польщі "український націоналізм" можуть прирівняти до комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, а значну частину українських пам'яток - віднести до символів тоталітаризму і демонтувати. Про це повідомляє агентство "Укрінформ".

Це передбачено змінами до закону "Про заборону пропаганди комунізму або іншого тоталітарного ладу в назвах вулиць, будинків і об'єктів громадського користування", який вже викликав протести представників національних меншин Польщі, зокрема української.

В Сеймі на засіданні комісії з питань національних і етнічних меншин деякі польські політики і представники національних меншин висловили стурбованість проектом цих змін, зазначивши, що це викличе напругу в стосунках польської держави з нацменшинами країни, а також і сусідніми країнами.

"Це дуже серйозна проблема, яка може призвести до війни з пам'ятниками", - заявив депутат Сейму, представник німецької меншини в парламенті Ришард Галла.

За його словами, це особливо вдарить по німецьким, українським, литовським, білоруським та словацьким меншинам і, відповідно, може негативно вплинути на відносини з цими країнами.

Під час обговорення проекту закону відомий польський історик Ґжеґож Мотика підкреслив, що в "українському націоналізмі" при бажанні можна звинуватити кого-небудь з українських історичних персон.

"До українських націоналістів можна зарахувати, наприклад, отамана Симона Петлюру, який був союзником Юзефа Пілсудського, але він зараховувався радянською пропагандою до націоналістів", - заявив Мотика.

Він додав, що знає в Польщі людей, які зараховують до українських націоналістів навіть Тараса Шевченка.

До речі, голова Об'єднання українців у Польщі Петро Тима зазначив, що закон недопрацьований і містить багато прогалин. При цьому він підкреслив, що "можуть почати з'являтися абсурдні ініціативи щодо демонтажу, наприклад, пам'ятників Шевченку".

Раніше на марші польських націоналістів у Перемишлі звучали антиукраїнські гасла.