ru ua

У Польщі вшанували пам'ять воїнів Української Народної Республіки

У Польщі вшанували пам'ять воїнів Української Народної Республіки У Варшаві вшанували пам'ять бійців УНР, загиблих у боротьбі з більшовизмом (mon.gov.pl)

Поляки поклали квіти на могили українців, які загинули у боротьбі з більшовизмом у 1918-1919 роках

Офіційний представник Міноборони Польщі Бартоломій Місевич поклав квіти до пам'ятників воїнам Української Народної Республіки. Про це повідомили в прес-службі польського оборонного відомства.

"Директор політичного кабінету Бартоломей Місевич поклав квіти до пам'ятників воїнам Української Народної Республіки, які боролися за свободу України і Польщі в 1918-19 роках", - йдеться в повідомленні.


Фото: У Варшаві вшанували пам'ять бійців УНР, загиблих у боротьбі з більшовизмом (mon.gov.pl)

Зазначимо, що могили воїнів УНР знаходяться у Варшаві на православному цвинтарі.

Додамо, що 21 квітня 1920 року у Варшаві між головою УНР Симоном Петлюрою і польським лідером Юзефом Пілсудським був укладений українсько-польський союз. Метою союзу було спільне протистояння більшовицької загрози. Згідно з угодою Польща визнавала незалежність УНР, кордон між двома країнами встановлювався по річці Збруч.

Раніше польські депутати визнали трагедію 1943-45 років "геноцидом, скоєних українськими націоналістами проти жителів ІІ Речі Посполитої". Українці вважають це рішення, м'яко кажучи, несправедливим.