ua en ru

Польські школярі виступили проти депортації 15-річної переселенки з України

Польські школярі виступили проти депортації 15-річної переселенки з України Фото: Школярі в Польщі протестують проти депортації українки (funologist.org)

Дарині та її матері не надали у Польщі статус біженців і тепер хочуть відправити назад

У Варшаві учні Громадської гімназії №20 опублікували петицію з проханням зупинити депортацію 15-річної українки Дарини Шерстюк та її матері з Польщі. Під нею підписалися вже 12 тис. чоловік, повідомляє "Польське радіо".

"Дарина навчається з нами з 2014 року. Вона чудова подруга, відмінно вчиться, вихована, на неї завжди можна покластися. Нам відомо, що Дарина у своєму житті пережила більш важкі і складні речей, ніж ми, її ровесники. Наша подруга хотіла б продовжувати навчання в нашій школі, вона має тут друзів і доброзичливих вчителів. В навчанні вона дуже сумлінна. Не розуміємо, чому Польща хоче у неї все відібрати", — написали польські діти про українку.

Дарина приїхала в Польщу в 2014 році із Сєвєродонецька Луганської області, коли почалися військові дії. Сім'я клопотала про отримання статусу біженців, але їм відмовили

"Останнім порятунком для таких іноземців є перебування з гуманітарних міркувань або толерированное перебування. Його надає прикордонна служба під час процедури, яка зобов'язує іноземця виїхати з країни. При цьому прикордонники перевіряють, чи загрожує безпеці іноземця повернення в країну походження, порушується його право сімейного та приватного життя або права дитини", — йдеться в повідомленні.

Управління у справах іноземців підтримало прикордонників і вирішив, що підстав для залишення Шерстюков в Польщі немає. Директор школи вважає таке рішення ганебним.

Чиновники повинні дозволити Дарині закінчити школу в Польщі, а не висилати її невідомо куди", — сказав він.

"до 2 січня, щоб залишити Польщу. Нам дуже погано, я собі не уявляю, як ми будемо повертатися. У 60 км від нашого міста продовжують стріляти. Звідки мені знати, що до нашого міста знову не прийдуть? Ми боїмося туди повертатися", — сказала Надія Шерстюк.

Нагадаємо, у Польщі можуть узаконити демонтаж українських пам'яток.