Могила Путіна спровокувала санкції проти користувачів інтернету і активістів
Могила Путіна, яка нещодавно з'явилася в Набережних Челнах в Росії викликала новий скандал. Пости з зображенням могили стали зникати з груп соцмережі "ВКонтакте", а активістів, причетних до встановлення надгробку, заарештували, повідомляє ресурс "Медуза" в Twitter.
Модератори соцмережі визнали ці фото фейком, створеним за допомогою фотошопу. Саме так вони і пояснили подібні заходи.
До речі, адміністратори однієї з груп повідомили, що пости були видалені без попередження та пояснення причин.
Нагадаємо, могила Путіна (огорожа і надгробний камінь) з'явилася в РФ, як знак протесту проти нового закону, який ініціювала правляча партія "Єдина Росія". Скандальний законопроект, згідно з яким користувачам зможуть відключати інтернет, буде обмежувати права і свободи громадян.
Путіна поховали в Росії - фото могили видаляють з соцмереж (фото: соцмережі)
У прес-службі "ВКонтакте" пояснили, що публікації були видалені, оскільки нібито на них надходило багато скарг від користувачів. У соцмережі порахували знімки фальшивими, з ознаками монтажу і фотошопу, а "методика розповсюдження інформації всередині мережі нагадувала посіви з вкиданням інформації".
Пізніше представники соцмережі, звернувшись до керівництва Набережних Човнів, з'ясували, що могила дійсно існує і пообіцяли відновити видалені публікації.
"У зв'язку з цими новими обставинами ми прийняли рішення відновити всі публікації", - пояснили в прес-службі "ВКонтакте".
Також стало відомо, що 12 березня суд заарештував активістів, яких підозрюють в установці скульптур - Каріму Ямадаєву дали 28 діб арешту, а Миколі Пересєдову - шість.
А користувачі мережі припускають, що модератори відслідковують всіх, хто репостить подібні пости, щоб притягнути їх до покарання.
"Хочуть здати всіх, хто перепостить", - написав один з користувачів соцмережі.
До речі, Володимира Путіна нещодавно запідозрили в "вагітності" через запливле облмччя і животик.
Раніше ми повідомляли, що у російських танках з'явилися туалети. Користувачі мережі висміяли подібне ноу-хау.