ua en ru

"Посадили за українську пісню": звільнені з полону українці діляться своїми історіями

"Посадили за українську пісню": звільнені з полону українці діляться своїми історіями Фото: Звільнені з полону військові (РБК-Україна)

Жителів ОРДЛО бойовики дуже часто заарештовують без будь-якого приводу

У мережі розповіли історію українців, звільнених з полону терористів. Про це передає "Апостроф".

Повідомляється, що серед звільнених не тільки військові, але і багато цивільних.

"Мене взагалі з дому забрали разом з братом. Я в Донецьку жив. Приїхали взагалі за моїм братом, але оскільки нас було двоє, то й мене забрали. Накрутили шпигунство, і все. Пришили лист якесь... до Речі, навіть провели експертизу, яка показала, що ні комп'ютера, ні з будь-яких інших гаджетів я листів не відправляв, але термін все одно дали. Там все просто. Сиділи ми в камерах для довічно засуджених. Камера 2 метри на 4,5, в ній сидить дві людини. Стіл по коліно, стільчик нижче коліна. Таких історій, як у мене, там часто-густо", - розповів житель Донецька Ігор Кононенко.

За його словами, зараз на окупованих територіях поширені доноси.

Чоловік стверджує, що бойовики можуть "посадити" всіх, наприклад, водіїв маршруток, які їздять через лінію розмежування, а причиною для порушення кримінальної справи може стати наявність автомобіля, квартири просто грошей.

За словами ще одного звільненого, який побажав не називати своє ім'я, так як його родичі продовжують жити в окупації, іноді для того, щоб потрапити "на підвал" до бойовиків, не потрібно практично ніякого приводу.

"Я пісню українську в Луганську групи "Океан Ельзи" заспівав, і мене зробили шпигуном. І це все на повному серйозі. Потім на 45 днів я взагалі зник з поля зору родичів. Вони не знали, що зі мною, а після їх викликали в "МГБ" і сказали, що мене звинуватили в шпигунстві. Засудили на 12 років суворого режиму", - каже екс-заручник бойовиків.

В аеропорту собралиль також і родичі звільнених.

"Я три з половиною роки не бачила дитини. Півтора року я не чула його голосу, а коли, нарешті, почула, то просто втратила свідомість. У сина були секунди, коли одні бойовики кричали: "Добий його", а інші кричали: "Не треба". Його залишили в живих, це було Боже благословення на ньому", - каже мати військовополоненого Олександра Олійника Тетяна Марківна

Нагадаємо, що стало відомо, у якій лікарні будуть лікувати звільнених з полону бійців.