Правила купання в ополонці на Водохреща: поради та рекомендації
Яких правил купання на Водохреща необхідно дотримуватися, аби не завдати шкоди організму - в матеріалі Styler
Традиційно Водохреща святкують19 січня. Цього дня виходять на відкриті водойми і беруть участь у богослужінні, запасаються на весь рік "свяченною" водою, а особливо завзяті занурюються в ополонку. Щоб при цьому не нашкодити своєму здоров'ю, потрібно знати основні правила купання в ополонці на свято Водохреща.
Водохреща: що потрібно знати перед тим, як купатися в ополонці
Плануючи здійснити водохресний обряд повною мірою - тобто тричі зануритися в крижану воду, отримавши благословення на такий вчинок від священика, потрібно насамперед визначити, що вас штовхає на цей вчинок. Якщо істинна віра - чудово, а ось занурення "за компанію", "на спір", перевірити свої фізичні можливості ні до чого доброго не призведе. Незважаючи на думку, що водохресна вода змиває всі проблеми і хвороби, при відсутності віри вона нагороджує цими самими хворобами, гарантуючи загострення хронічних і виникнення нових.
Фото: Купатися у крижаній воді варто тільки тоді, коли ви повністю впевнені в своїх силах (photographers.ua/AleksandrKondratyukSandroded)
Тому закономірними можна назвати декілька умов:
- купання в ополонці на Водохреща здійснюємо тільки з глибокою вірою в серці і з молитвою на губах. Зверніться зі щирими словами до Бога - і він обов'язково зміцнить ваш дух і оздоровить тіло;
- стрес для організму від різкого перепаду температур потрібно згладити, зайнявшись загартуванням. Контрастний душ вдома, обтирання і обливання холодною водою протягом місяця підготують організм до заповітної процедури;
- переконайтеся, що на момент купання у вас немає гострих хвороб (аж до звичайного ГРВІ). При хронічних захворюваннях серцево-судинної, дихальної, ендокринної та нервової систем, запаленнях гінекологічного, урологічного, гастроентерологічного спектру, патології внутрішніх органів купання категорично заборонено!
Фото: Лікарі рекомендують попередньо загартовуватися (facebook.com/KOROLEVRIAMO)
Правила купання на Водохреща
Якщо віра міцна, а здоров'я дозволяє - ласкаво просимо в плем'я "моржів", що збільшується з кожним роком. Але навіть при далеко не першому зануренні потрібно дотримуватися деяких нескладних правил:
1. Перед тим, як купатися в ополонці, виберіть місце для занурення. Не вирушайте у віддалені місця. Найкраще робити "обмивання" у спеціально призначеній для цього купелі, біля якої завжди чергують рятувальлники, лікарі швидкої допомоги.
2. Підготуйте традиційний "літній набір": плавки або купальник, тапочки (не гумові). Додайте до нього великий махровий рушник, який добре вбирає воду, теплий халат, суху білизну. Це все знадобиться вам після занурення, щоб швидко розтертися і переодягнутися в сухе.
3. Не стрибайте у воду "сходу" - розігрійте організм, виконавши кілька гімнастичних вправ (махи руками, ногами, присідання, нахили). Ви повинні розігрітися, але не спітніти.
4. Якщо ви плануєте занурення вперше - не ризикуйте, поринаючи з головою. Нікому не потрібен спазм судин головного мозку, тому поспостерігайте за собою і реакцією організму, а в разі відсутності побічних ефектів в наступному році можна здійснювати повне "пірнання".
Фото: Новачкам не варто перебувати в холодній воді більше 10 секунд (facebook.com/kondratiukphoto)
5. Загальний час "водних процедур" - від 10 секунд для новачків до 1 хвилини для досвідчених "моржів". Не допускайте, щоб у вас з'явилися "мурашки" - симптом переохолодження.
6. "Виринувши", негайно насухо обітріться і одягніться в сухий одяг з натуральних матеріалів. Обираючи гардероб для переодягання, беріть з собою ті речі, на яких немає ґудзиків, зав'язок, шнурків - ви не зможете їх застебнути негнучкими пальцями.
7. Опинившись в сухому одязі, зігрійте себе зсередини, випивши будь-гарячий напій, а ось міцні - небажані. Їх дія дуже оманлива, та і вистачає її тільки на півгодини.
Виконавши ці рекомендації, ви без проблем здійсните водохресне купання в ополонці.
До речі, Styler вже розповідав про найпопулярніші місця, де купатися в Києві на Водохреща 2018.