ru ua

"Доведеться відмотати назад": журналіст пояснив, як Путін після анексії Криму перетворив Росію на країну-ізгоя

"Доведеться відмотати назад": журналіст пояснив, як Путін після анексії Криму перетворив Росію на країну-ізгоя Колаж РБК-Україна

Публіцист розповів, чи є для РФ вихід із становища

Анексувавши Крим президент РФ Володимир Путін перейшов критичну межу і привів Росію у глухий кут. Таку думку висловив відомий український журналіст і публіцист Віталій Портніков у своїй колонці у виданні "Крим.Реалії".

"Тоді переважала думка, що Захід швидко заспокоїться, та й Україна визнає, що "Крим наш" – куди ж вона дінеться? Пам'ятаєте це нахабне і самовдоволене "не смішіть мої "Іскандери"? Хочеться запитати володарів цього цінного арсеналу: і що "Іскандери"? Посміялися?" - зазначив Портніков.

За його словами, анексія Криму стала безпрецедентним, з точки зору міжнародного права, вчинком Володимира Путіна.

"Вперше з часів Другої світової війни одна держава приєднала до себе окуповану територію іншої. Це не було схоже ані на Абхазію, ані Південну Осетію, ані на Північний Кіпр, ані Косово, ані на Нагірний Карабах", - підкреслив журналіст.

"Цієї "кримською операцією" Путін перейшов всі червоні лінії, які тільки можна було перейти. І вся наступна російська політика – наслідок цього переходу, цього запаморочення від успіхів, цієї наївної віри, що після Криму можна все", - пояснив він.

"Виявилося, що не все. Росія потрапила в очевидний дипломатичний глухий кут – і цього не можуть не помічати навіть ті, хто все ще вірить, що не сьогодні, так завтра Захід домовиться з Кремлем і розділить з ним світ", - упевнений журналіст.

Портніков додав, що з цього тупикового становища є вихід - відмова Путіна від втручання в справи інших країн.

"Вихід є – відмова від зовнішньополітичних авантюр, від дестабілізації цивілізованого світу, від знущань над Україною та її громадянами, від підтримки диктатури в Сирії. І відмова від Криму. Це, як кажуть, навіть, не дискутується. Впевнений, рано чи пізно плівку доведеться відмотати назад – до чорного дня анексії", - вважає він.

Раніше журналіст розповів, як трагедія в Кемерово змінила росіян.