ua en ru

"Примітивні і злобні": російський журналіст пояснив, чому в РФ ставлять пам'ятники вбивцям

"Примітивні і злобні": російський журналіст пояснив, чому в РФ ставлять пам'ятники вбивцям Фото: Пам'ятник Івану Грозний (dosug.md)

"В історії Росії можна знайти чимало гідних персонажів, але немає ініціативи"

У росіян національними кумирами стають "самі дикі, самі неандертальські, найпримітивніші і злобні" герої. Про це заявив Олександр Невзоров в інтерв'ю "Еху Москви".

"У нас, насправді, якщо поколупатися в підвалах історії Російської Федерації чи Росії, то, повірте, можна знайти чимало гідних персонажів. Я чогось не пам'ятаю випадку, щоб виникла б ініціативна група, яка агресивно відстоювала б необхідність установки пам'ятника Вернадському, а інша агресивна група вимагала б, щоб це був пам'ятник Менделєєву і не менше, ніж 15-метрової висоти. Ставлять тих, хто сильно бив цей народ по зубах чоботом", - вважає журналіст.

Проблему встановлення пам'ятних знаків тим, хто вбивав, журналіст бачить у відсутності альтернативи.

"Адже той самий Грізний. Адже, по суті справи, нам яка різниця, поставили цьому дикунові десь бюстик або не поставили? Проблема не в тому, що був Грізний, який вбивав, гвалтував, різав, кровавничал патологічно і параноїдально і нічого більше не займався. Проблема в тому, що поряд з Грізним знову-таки нікого не стояло; своїх грізних, своїх патологічних придурків вистачало і в Європі. Але там завжди можна було поставити Галілеєм, можна було поставити людей, які творили прогрес, які творили науку і забезпечили Європі абсолютне лідерство. А у нас, як у тому і іншому випадку ставити поруч нікого", - вважає він.

"Всі ці параноїдальні витівки грізних приводили лише до чергової ганьби і до чергової кровищі. І це, на жаль, не панацея від міжусобних воєн, тому що можна називати це усобицею, а можна називати тими завойовницькими актами, які весь час здійснювала Росії щодо тих народів, які мали нещастя розташовуватися поруч з ним", - підсумував журналіст.

Раніше росіяни розповіли, чому терплять брехня Путіна, відповідаючи на запитання російського журналіста Олександра Сотника.