ua en ru

"У присутності батьків": Міносвіти влаштує для першокласників "лотерею"

"У присутності батьків": Міносвіти влаштує для першокласників "лотерею" Фото: українська школа (voladm.gov.ua)

Тепер при вступі в перший клас майбутніх школярів буде чекати жеребкування

Під час вступу дітей в перший клас, дітей і батьків буде чекати спеціальна "лотерея". Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, передає "Новий час".

"Ми вирішили виписати дуже чіткі критерії до цієї лотереї. Жеребкуванням буде вирішуватися, хто потрапить на вільні місця, тобто жеребкування буде застосовуватися тільки при наявності вільних місць", - сказала вона.

Більш того, Гриневич розповіла, що докладні критерії Міносвіти прописує у співпраці з Міністерством юстиції.

"По-перше, жеребкування має відбуватися у присутності батьків. По-друге, ящик або лотерейний барабан повинен бути прозорим. Я думаю, це не проблема, у нас і вибори проводяться з прозорими скриньками. Головне питання – щоб кожен папірець був однаковий, без позначок і щоб витягувала папірці людина, яка представляє батьків і буде обраний в день проведення жеребкування", - підкреслила вона.

Слід уточнити, що, за словами чиновниці, це буде відбуватися в школах, які вважаються престижними. Також вони зобов'язані будуть організувати інтернет-трансляцію, або ж показати батькам запис жеребкування.

Відео: спеціальне жеребкування для першокласників (Youtube-канал/Новое время)

До речі, в українських школах учням четвертих класів дають анкети з питаннями про те, які цінні речі є у них вдома. Школярі зобов'язані в письмовій формі відповідати, скільки в їх родині комп'ютерів, автомобілів і мобільних телефонів. Про проведення анкетування, яке проходило під час уроку, ні учнів, ні їх батьків не попереджали.