ua en ru

Він просто каже "Боляче": мама 8-річного хлопчика просить про допомогу

Він просто каже "Боляче": мама 8-річного хлопчика просить про допомогу Фото: Серце (doctor-israel.ru)

Мама 8-річного Гліба щодня бореться за його здоров'я, у хлопчика порок серця

Маленькому Глібу необхідна складна операція на серці. На установку серцевого імпланта потрібно зібрати 100 тисяч гривень.

Для мами-одиначки з зарплатою менше трьох тисяч гривень – це непідйомна сума, передає "Сегодня".

Коли Глібу Якубчаку виповнися два роки, лікарі діагностували у нього затримку психомовного розвитку з аутичним спектром. Дитина практично не розмовляла, замкнулася в собі, не могла виражати свої емоції.

З того моменту мама хлопчика Юлія кожен день бореться за здоров'я дитини. Заробляти на психологів, неврологів і логопедів їй доводиться самій. Коли Глібу виповнилося п'ять років, він став частіше хворіти та швидко втомлюватися. Медики діагностували порок серця.

Для порятунку малюка необхідно зібрати 100 тисяч гривень.

"Це не той малюк, якого можна відпустити погуляти. Весь час хтось поруч з ним. Глібчик погано розмовляє. Це такий товариш, який живе у своєму світі", – розповідає мама Гліба Юлія.

Юлія з сином живуть у квартирі її мами.

8-річний Гліб ЯкубчакФото: 8-річний Гліб Якубчак (ubb.org.ua)

Мама Гліба разом з його бабусею влаштувалися на позмінну роботу, а весь вільний час вони проводять з дитиною.

"Ми весь час намагалися впоратися самі. Відразу після пологів спостерігалися у лікарів, і нам сказали, що серце розвивається нормально. А три роки тому, коли Глібу було п'ять років, ми почули цей діагноз – дефект міжпередсердної перегородки", – згадує Юлія.

Впродовж усього часу серце Гліба підтримували за допомогою спеціальних препаратів, але зараз хвороба загострилася.

Київські лікарі з інституту ім. Амосова рекомендували якомога швидше встановити серцевий імплант (окклюдер). Кров дитини змішується і не надходить у потрібній кількості ані в легені, ані в мозок. Життя малюка щодня під загрозою.

"Питання стоїть про порятунок життя. Я постійно боюся, що він... Я постійно прокидаюся і перевіряю, чи дихає Глібчик чи ні. Це дуже важко... Коли у нього болить, він не показує, що болить. Не розповідає. Він просто каже: "Боляче", – розповідає мама хлопчика.

Незважаючи на затримку психомовного розвитку з елементами аутизму, Гліб з допомогою фахівців та уваги рідних може стати повноцінним членом суспільства.

Але перш за все, необхідно вилікувати порок серця. Частину суми вже вдалося зібрати, не вистачає більше 40 тисяч гривень.

"Я дуже боюся за свого єдиного сина, з 2,5 років я щодня борюся за його життя, і у нас є результати. Тому звертаюся до всіх небайдужих людей з проханням зберегти серце мого синочка!", – просить Юлія.

Операція проводиться без розрізу грудної клітини, без зупинки серця та глибокого наркозу. За три дні дитина зможе покинути лікарню здоровою.

Допомогти 8-річному Глібу можна на сайті Української біржі благодійності.

До речі, Вакарчук записав відео в підтримку онкохворого студента зі Львова.