ua en ru

"Процес пішов": Тука зробив важливу заяву по реінтеграції Донбасу

"Процес пішов": Тука зробив важливу заяву по реінтеграції Донбасу Фото: Георгій Тука (РБК-Україна)

За його словами, росіяни вважають, що Донбас, на відміну від Криму, є територією України

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука розповів, коли розпочнеться реінтеграція Донбасу. Про це він заявив в інтерв'ю "Апострофу".

Лою вважає, що немає підстав далі зволікати з прийняттям законопроекту, який стосується реінтеграції окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Заступник міністра з іронією зазначив, що якщо заколотят туалети у ВР – все буде в порядку, а якщо не заколотять – ці "мальчиші-поганці", "юні піонери" знову якусь дрібну капость приготують. Таким чином Георгій згадав інцидент у Верховній Раді під час минулої спроби голосування за цей законопроект, коли депутати Семенченко і Левченко запалювали димові шашки.

"Я не бачу підстав для того, щоб було інакше. Звичайно, якщо у блазнів є бажання, то вони здатні зробити шоу з чого завгодно. Якщо у них є бажання і настрій, вони це зроблять. Проте підстав для цього я не бачу ніяких", - підкреслив Лою.

За його словами, процес реінтеграції Донбасу вже почався. Тука повідомив, що, згідно міжнародної кваліфікації, події на Донбасі називаються "військовим конфліктом низької інтенсивності".

"Ще одна теза, що наші балаболи весь час повторюють: треба речі називати своїми іменами, війну треба назвати війною. Так я хотів би просто попросити тих довбней відкрити будь-які міжнародні документи і почитати, коли в останній раз у світовій практиці використовувалося слово "війна". Вони будуть дуже здивовані", - звернув увагу Георгій.

Як він стверджує, росіяни вважають, що Донбас, на відміну від Криму, є територією України.

"Це у нас відкрилася нова рана, в нашому суспільстві, яка буде заживати ще дуже і дуже довго. Але ми вже свого часу через такі рани проходили, і неодноразово. І громадянська війна, і Велика вітчизняна... Під час ВВВ у нас на території України теж один в одного стріляли", - сказав заступник міністра.

Георгій Тука підкреслив, що для успішної реінтеграції Донбасу обов'язково потрібно спочатку зупинити кровопролиття.

Нагадаємо, що Тука сумнівається в причетності Росії до вбивства бійця АТО Аміни Окуєвої і замаху на нардепа від Радикальної партії Ігоря Мосійчука.