Як провести карантин із користю? Поради експерта
Поради, як провести вимушену відпустку з користю
Асоціація інноваційної та цифрової освіти в рамках реалізації соціального проекту "Освітній Хаб міста Києва" надає можливість безкоштовно оволодіти навичками, які необхідні кожному підприємцю, у рубриці "Поради&Лайфхаки для підприємців". Про те, як провести карантин з користю - розповідає тренер з особистої ефективності Володимир Страшко.
Сьогодні в соціальних мережах поширюються статті про те, чим краще зайнятися під час вимушеної відпустки. Люди пропонують один одному різні освітні онлайн курси, книжки, фільми, серіали тощо. І ти ніби то розумієш, що часу ще багато, роботи – не дуже, тобто ти точно зможеш встигнути зробити все, що хочеться. У своєму уявленні. Але що, скоріше за все, станеться в реальному житті? Почнеш займатися побутовими справами, виконувати професійні завдання, трохи подивишся стрічку в соціальних мережах і все, карантин скінчився, а з ним і плани на саморозвиток і освіту.
Для того, щоб цього не відбулося, потрібно правильно організувати свій день. Так, планувати потрібно не лише робочі справи, але й вільний час. Як це зробити? Тримай покрокову інструкцію!
Перше, ти маєш записати всі справи, які б хотів виконати, в єдиний список. Пиши туди абсолютно все! Подивитися серіал, прочитати книгу, записатися на онлайн курс англійської (іспанської, турецької…), провести нараду по скайпу, зробити звіт – пиши по максимуму, все, що є!
Друге, розсортуй список справ. Потрібно виділити три типи справ: однокрокові дії, проекти та гарні ідеї. Однокрокові дії - такі справи, які можна взяти й зробити за один раз. Наприклад, подивитися фільм – це однокрокова справа. Прибрати у квартирі, замовити туалетний папір додому – також. А от прочитати книгу (якщо в ній не 30 сторінок), вже не можна назвати однокроковою справою, адже цей процес займає багато часу. Якщо завдання складається з двох або більшої кількості однокрокових справ, або, як в прикладі із книгою, займає багато часу – віднеси його до категорії "проект". І в нас залишаються справи із категорії "гарні ідеї". Це такі справи, які б нам хотілося колись зробити, проте зараз немає мотивації або актуальності братися за них. Тепер поділи свої справи за трьома категоріями й поїхали далі.
Третє, сплануй свій день. В першу чергу плануй справи, які прив’язані до певного часу: наради по скайпу, телефонний зв’язок із клієнтом тощо. Так ти зрозумієш, коли точно будеш зайнятим. Після цього заплануй однокрокові справи й виконання перших кроків проєктів. Так, саме перших кроків. Тому що наш мозок не розуміє, що означає "вивчити англійську онлайн". Це здається йому дуже складним і не зрозумілим. А якщо завдання буде сформульовано як "знайти та зареєструватися на онлайн курс англійської" - це вже значно легше, чи не так?
А що робити із "гарними ідеями"? Нічого із ними не роби. Якщо не маєш мотивації або справа не актуальна – краще зафіксуй її в окремій нотатці й повернись до неї згодом, можливо тоді мотивація з’явиться.
В результаті ти отримаєш список справ на кожен день, де буде зазначено коли й що ти маєш зробити. Але це ще не все. Найголовніше зараз чітко виконувати все, що запланував: якщо у вівторок ти плануєш подивитися першу серію "Гри престолів" - вибач, але потрібно подивитися, якщо в середу ввечері ти хотів прочитати книгу – є мотивація, чи ні – читай! Такий підхід призведе до того, що твоя особиста ефективність сильно зросте, а значить, карантин піде тобі на користь і ти будеш із радістю згадувати цей час, який ти інвестував в себе.
Якщо ви хочете продовжити опановувати навички "емоційний інтелект", "управління людьми й проектами", "персональна ефективність", "продажі та комунікації" та дізнаватись ще більше цікавої та корисної інформації - заходьте на портал соціального проєкту "Освітній Хаб міста Києва: територія нових можливостей для кожного" eduhub.in.ua, де ви абсолютно безкоштовно, за інноваційною моделлю "змішаного" навчання (blended learning), в якій ефективно поєднується онлайн навчання із практичними тренінгами, зможете набути цю навичку та багато інших корисних навичок, які допоможуть вам отримати роботу своєї мрії, відкрити власну справу, покращити взаєморозуміння із близькими та друзями, і просто відчути себе щасливою та успішною людиною.